Možná se to nezdá, ale lýtka jsou jednou z oblastí těla, jejichž vzhled trápí většinu žen. Často totiž „dorostou“ do nežádoucího objemu a jen velmi těžko se jejich tvar mění. Existuje však několik možností, jak lýtka transformovat, mezi něž patří různé typy nenáročného cvičení či liposukce.

Jsou-li vaše lýtka silnější kvůli nadbytečnému tuku, můžete svůj problém vyřešit dvěma způsoby, a to liposukcí, anebo cvičením. Pokud se rozhodnete zhubnout a „makat“, pamatujte, že méně je více! Přehnané a namáhavé cvičení může kvůli nárůstu svalů lýtka naopak ještě zvětšit a vyrýsovat.

clinic

Hlavně necvičte s velkou intenzitou

Na co se tedy zaměřit? Každopádně pro začátek zahoďte podpatky, jestliže je nosíte pravidelně. Postavení chodidla a nohy v nich totiž přímo posiluje lýtkové svaly.

Co se týče sportů, dejte šanci běhání. Neměli byste se ale soustředit na sprinty a krátké vzdálenosti, ale spíše delší běhy, kdy poběžíte pomalu po rovině. Zkrátka žádná velká náročnost, ale jen lehké cardio. Vytrvalostní běhání pomůže shodit tuk a dokonce zmenšit velikost svalů na lýtku, stejně jako plavání, pilates, chůze či cvičení na ellipticalu.

Těžkému cardiu, které vyžaduje sílu a rychlost svalů na nohách, se vyhněte obloukem – žádné skákání přes švihadlo, běhání do kopců. A už vůbec nepomýšlejte na posilování s činkami, kdy dochází k velkému nárůstu svalů.

Když pohyb nezabírá…

Říkáte si, že je tohle sice hezké, ale že jste to všechno vyzkoušeli, a stále nevidíte žádný efekt? Pak je řešením pro vás liposukce lýtek. Při ní vás plastický chirurg zbaví silnějšího podkoží, odkud odsaje tuk, a dojde tak k viditelnému zúžení lýtka.

clinic

Tuk se odsává podélně z nohy, nikoliv po obvodu, aby nedošlo ke komplikacím v proudění krve a lymfy. Protože se jedná o zákrok poměrně složitý, kdy existuje i riziko vzniku různých problémů, je vhodné jej podstoupit pouze na renomovaných pracovištích. Jedním z nich je prestižní klinika estetické medicíny Brandeis Clinic se sídlem v Praze.

Před zákrokem zde nejdřív absolvujete nezávaznou konzultaci, při níž s lékařem proberete svá očekávání, a lékař vás seznámí s průběhem zákroku. Díky speciálními laserovému přístroji je tento typ liposukce v podstatě bezbolestný, protože rozpouští pouze podkožní tuk a nezasahuje do okolních tkání.

Jestli vám cvičení ani dieta se silnými lýtky nepomohly, stojí liposukce určitě za zvážení!

Reklama