Včera byl svátek žen – MDŽ. Spousta žen dostala kytičku, některé nedostaly nic, a některé si za to mohly dokonce samy. Jako paní Jitka.

Úsměvný příběh paní Jitky

muž s kytkouJsem 7 let vdaná. Manželství máme celkem pohodové, až na to, že asi už nikdy nedostanu od svého manžela kytičku. I včera jsem čekala – a nic. Mrzí mě to, svým způsobem za to může jedna nešťastně vyslovená věta z mé strany.

Stalo se to před dvěma lety, při našem pátém výročí svatby. Manžel mi, jako vždy, přinesl kytici tulipánů. Nevím proč, ale pořád mi kupoval jenom tulipány. K svátku, k narozeninám, ke Dni matek, k MDŽ, k výročí, pořád jen a jen tulipány, až jsem si říkala, že má snad s pěstitelem těchto květin nějakou dohodu.

Přiznám se, že mně se tulipány moc nelíbí. Mám ráda růže, lilie nebo i gerbery, ale nikdy jsem mu to neřekla. Bylo by mi ho líto. A to byla chyba. Kdybych mu třeba nějak taktně naznačila, že kytička je moc pěkná, ale příště stačí třeba jen jedna růže nebo jedna lilie, tak by pochopil, ale já kráva jsem mu v náladě, když už jsme něco popili, vyčetla, že mi nosí pořád jen tulipány, že nemá žádnou fantazii, a snad jsem mu i řekla, ať si tu kytku strčí někam. Na druhý den mě to strašně mrzelo a manžela určitě taky.

Urazil se, a ať si prý kytky kupuju sama, že on už mi nikdy žádnou nepřinese. Je to beran, tvrdá palice, od té doby opravdu žádnou nepřinesl. Dává mi různé pěkné dárečky, ale kytičku nikdy nekoupí. Z recese.

Včera jsem kňourala: nemáš tulipánek? Neměl. Přinesl mi čokoládové srdíčko. Jsem zvědavá, jak dlouho mu ta jeho trucovitost vydrží. Holt, každý jsme nějaký. Co já bych včera dala i za ten tulipán!

Jitka

Čtěte také:

Reklama