přispívat se dá jinak, než penězi. Třeba srdcem a iniciativou pro druhé, jak to dělala a dělá naše čtenářka Zdeňka. Já jí touto cestou děkuji a vy si přečtěte, v čem její pomoc spočívala

Milá redakce,jsem na těchto stránkách hodně dlouho,ale píšu teprve 2. příspěvek, nějak nerada píšu. Ale tentokrát jsem se rozhodla něco napsat. Můj syn říká, že když se nepochválíš sama, nikdo to za Tebe neudělá.

V roce 1983 se nám narodila dcera s DMO, má epilepsii,opožděný vývoj, je to stále dítě,hůř chodí,vidí,ale je to naše sluníčko.V mém věku jsou už kamarádky babičky a já jsem stále mladá díky mé dceři. To jsem ale nechtěla psát.

Jak já pomáhám?10 let jsem se věnovala postiženým dětem u nás v okrese,z aložila jsem organizaci, která se věnuje těmto dětem a jejich rodičům. Bylo nás ve výboru více, kteří jsme to dělali bez nároků na honorář. Odměnou nám byly dětské radostné oči, smích a poděkování od rodičů.

Každý měsíc jsme organizovali nějakou akci, např. karneval, smažení vaječiny, den dětí, tábory, pobyty, zájezdy atd. Finančně jsem nepřispívala, ale dala jsem tam své srdce. Vlastně přispívala, používali jsme  své auto  a na benzín jsem nikdy  nechtěla.

Taky můj manžel mi pomáhal a vždy měl pro postižené děti čas, úsměv,pohlazení. Teď už předsedkyni nedělám, předala jsem štafetu mladším, ale asi se jim tak dobře nevede, není o nich slyšet.

Mám doma na památku výstřižky z novin, kde rodiče píšou o akcích a děkuji nám. Bylo to pro nás velké vyznamenání.

Protože vím, co je to být nemocná a mít postižené dítě, nemám hluboko do kapsy a vždy přispěju, ať už na konto, na ulici.

Přeji Vám krásný nový rok, plný zdraví, námětů, štěstí v životě .

Zdeňka

Milá Zdeňko, vy jste báječná a jistě velice statečná žena. Nezahořkla jste, ale svou zkušenost zúročila a předala dál a za to vám patří velký dík

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in, v čem spatřujete charitu?

  • Přispíváte? Pomáháte jiným způsobem?
  • Co vám to dává?
  • Ocitla jste se sama v situaci, kdy jste potřebovala něčí pomoc?  Od koho se vám jí dostalo?
  • Chodí k vám Tři králové? Dostanou od vás nějaký peněžní dar? Kolik jim přispějete do kasičky?
  • Zúčastňujete se sbírek na pomoc lidem v tísni?
  • Dáváte něco žebrajícím, nebo bezdomovcům? Máte s nimi nějaké zkušenosti? Dobré, nebo špatné?
  • Kupujete si na ulici kytičky, pastelky, samolepky a podobné drobné dárky,  které prodávají charitativní organizace?

Napište nám o svých zkušenostech s charitou a dobročinností, ať se týká vás osobně, nebo někoho jiného.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama