Mít zvíře je radost, ale také hodně starostí. A ani nemusíte mít obrovského psa, stačí malý křeček. Všechna zvířata totiž potřebují péči. A ještě něco důležitějšího.

A to je láska. Když máme zvíře rádi, je to pro něj největší odměna a svou radost umí dát také pěkně najevo. A samozřejmě na zvířata zabírá také jídlo, alespoň já mám takové zkušenosti.

dogOd mých devíti let jsme vždycky mívali psa a kočky. V té době jsme se nastěhovali do domku se zahradou a rodiče povolili, abychom měli nějaké zvířátko. Kočky jsme vždycky dostali od známých nebo k nám přišly z okolí, zato pes byl vyšlechtěný a s rodokmenem - nejdřív jsme měli drsnosrstého foxteriéra Nopa a po něm hladkosrstého Oxíka. Oba byli hodně živí a veselí psi, kteří s námi pořád běhali po zahradě a potřebovali hodně chodit na procházky. Myslím, že jsme si jako děti docela užily.

Ne tak naše návštěvy... Tihle psi totiž hodně skáčou a nedají se moc vychovat, aby to nedělali. Taťka se snažil, ale marně, jen občas se mu podařilo psa někam zavřít včas. A tak skoro každá návštěva odjížděla se špinavými kalhotami, zato nadšeně uvítaná naším psiskem.

Jako dítě jsem byla šťastná, že máme doma zvířata. I proto jsme si pořídili kočku, když děti trochu vyrostly a stále víc žadonily o nějaké zvíře. Bohužel naše kočka není moc přítulná a spíš před dětmi utíká, ale když sedíme na zahradě, občas se pomazlit přijde. Lepší by byl asi pes. Jenže by byl doma často sám a navíc dost cestujeme, tak zatím všem prosbám o koupi psa odolávám.

Nedávno děti dostaly k narozeninám aspoň křečky, každý svého i s klecí a vším potřebným. Ještě si nejsem úplně jistá, jestli to byl dobrý nápad, připadá mi, že křečci nejsou moc společenská zvířata. Děti je samozřejmě chovají, ale nedá se moc poznat, jestli z toho křečci mají radost. Ale rozhodně musí cítit, že děti jsou z nich nadšené a mají je rády. A to je podle mě nejdůležitější, ať už máte jakékoliv zvíře. Pak už nezáleží na tom, co jí, jestli ho berete na výlety nebo do zvířecích salonů. Když cítí, že ho máte rádi, to ostatní je vedlejší.

A co si myslíte vy?

Tématem dnešního dne je: Jak odměňujete své zvířecí mazlíčky?

  • Máte doma nějaké zvíře? Jaké?
  • Co na něj zabírá, máte nějakou vyzkoušenou věc?
  • Čím ho odměňujete - jídlem? Procházkou? Návštěvou psího salónu? Nebo třeba výletem?

Jednou z odměn může být samozřejmě jídlo - slibujete někdy zvířatům za odměnu piškot? Nebo nějakou jinou dobrotu? Jedna z vás má šanci získat skvělý dárek za svůj příspěvek!

laskaPartnerem tématu je firma Pedigree, která má pro vás úžasnou nabídku!

Jedna ze čtenářek získá speciální odměnu od partnera: Balíček s pamlsky Pedigree v hodnotě 1 000 Kč! Tak neváhejte a pošlete nám svůj příspěvek do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ODMĚNA.

laska

Projekt: Odměňte je za lásku!

Květen je měsíc lásky. Rozdávat lásku se vyplácí v jakékoli podobě, protože život bez lásky nestojí za nic. Lásky k druhému člověku, k partnerovi či partnerce. Láska však má mnohem více podob, může jít i o lásku k sobě samému nebo o lásku ke čtyřnohým mazlíčkům...

Odměňte svého mazlíčka za lásku, kterou vám dává pocítit každý den! Nová prodejní aktivita s názvem „Odměňte je za lásku!“ je založená na poskytnutí slevy na celé portfolio Mars Petcare. Aktivita v tematickém duchu Máj - lásky čas bude probíhat přibližně od 15. dubna do 31. května 2013 formou slevy na kvalitní značkové produkty Pedigree, Frolic, Chappi, Perfect Fit, Whiskas, Kitekat a Dreamies ve vybraných řetězcích.

Reklama