A jedeme dál s naším zvířecím tématem, dneska mi posíláte hodně příspěvků, což je skvělé. Také čtenářka Bleblemcy nám napsala o své fence, je to prý rasa „mnohopes“.

Ten výraz „mnohopes“ mě pobavil. I celé vyprávění. Moc děkuju, milá Bleblemcy.


Dobrý den,

máme doma zrzavou „Ginku binku“ tedy Meginku čubinku, na „Ginku binku“ ji překřtil náš syn. Je to rasa „mnohopes“, je z útulku a nejspíš jeden z tatínků byl chrt. Je hubená jak oživlé kopí a dokáže běhat nadzvukovou rychlostí. Na procházce začne běhat kolem mě v kruhu a během zlomku vteřiny přejde na Mach 3 a promění se v rezatou kružnici. Někdy mám pocit, že kdybych se dobře zaposlouchala, uslyším takové to zvláštní svištění, jako když roztočíte laso. Začali jsme jí tedy kupovat různé psí dobroty, aby trochu přibrala a zpomalila. Jenomže nejedla ani speciální slaninové proužky s příchutí šunky, kvůli kterým by sousedovic buldok Monty dokázal i zabíjet. Přesto jsme jí zkoušeli kupovat všechny možné „voňavé“ dobrůtky, ale nic. Klidně si je od Montyho nechá zblajznout před nosem a přitom ho ještě pohrdavě sleduje s pohledem říkajícím: „papej, papej, jen u toho proboha tak neslintej.“ Monty dostává psí dobroty pravidelně a myslí si, že jsou všechny jeho. Stačí, když na společné vycházce zašustím igelitovým pytlíkem v kapse a hned slintá. Když ze mě nic k sežrání nepadá, štěkne a jeho půlmetrová slina mi přistane za trest na nohavici.

Megince by chutnalo pečené kuře. Dokonce jsem jí ho i párkrát dala, ale jen do té doby než jsem zjistila, že po něm má takový průjem, že za ní nestačím vytírat schody. Granule všech druhů a příchutí bere jako nutné zlo, které pozře jen proto, aby nezemřela hlady. Ještě je ochotna si vzít dentální kost, ale poslední dobou už i tou pohrdá. Odnese si ji do pelechu a tam ji šikovně zalehne, aby nebylo vidět, že ji nejí. Když na to pak přijdu tak se o ni se mnou chce prát. Možná ji má jen jako parfém a tak se po ní válí, aby pěkně načichla a líbila se případným nápadníkům.

Trvalo to dlouho, ale našla jsem jí vhodnou odměnu. Využila jsem právě její touhy zběsile běhat a začala jsem jí házet tenisák. Naučila jsem ji, aby ho přinesla a vyplivla. Ze začátku to nechápala, ale pak se jí to zalíbilo natolik, že když jdeme ven s tenisákem, hází mi ho pod nohy a sleduje ho neustále tak pečlivě, že se skoro zapomene i vyčůrat. Ze začátku jsem míček nosila v kapse v igelitovém sáčku, ale časem mě omrzelo pořád ohmatávat osliznutý balon, který po několika hodech už nebyl krásně zelený, ale „slizkomokrohnusný.“ Koupili jsme tedy takové to plastové házedlo pro psy. Nejen že nemusím už na tenisák sahat, ale má to ještě tu výhodu, že i já házecí antitalent s ním dokážu hodit daleko jak na olympiádě. Občas se mi i stane, že to přepísknu a hodím někam do trávy, kde ho potom naše čubice nemůže najít. Není ovšem ochotná se z toho místa hnout a musíme ho společně najít i kdybychom měli hledat až do půlnoci. V létě ve velkých vedrech ho s sebou nemůžu brát, protože by se klidně uhnala jen, aby mohla běhat a nosit mi ho. To mě pak venku očuchává a přemýšlí o tom kam jsem ho dala a zjišťuje nenápadně, jestli ho náhodou nemám v kapse.

Jak jsem již zmínila, zašustím pytlíkem a Monty si myslí, že mám dobrotu, ale dnes s ním přiběhne i Megi, protože co kdyby v tom pytlíku byl náhodou schovaný tenisák. A já se zatím jen chystám sebrat to hnědé nadělení co si právě Meginka opodál odložila.

Přeji všem, krásný zvířecí den

Bleblemcy

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Tématem dnešního dne je: Jak odměňujete své zvířecí mazlíčky?

  • Máte doma nějaké zvíře? Jaké?
  • Co na něj zabírá, máte nějakou vyzkoušenou věc?
  • Čím ho odměňujete - jídlem? Procházkou? Návštěvou psího salónu? Nebo třeba výletem?

Jednou z odměn může být samozřejmě jídlo - slibujete někdy zvířatům za odměnu piškot? Nebo nějakou jinou dobrotu? Jedna z vás má šanci získat skvělý dárek za svůj příspěvek!

laskaPartnerem tématu je firma Pedigree, která má pro vás úžasnou nabídku!

Jedna ze čtenářek získá speciální odměnu od partnera: Balíček s pamlsky Pedigree v hodnotě 1 000 Kč! Tak neváhejte a pošlete nám svůj příspěvek do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ODMĚNA.

laska

Projekt: Odměňte je za lásku!

Květen je měsíc lásky. Rozdávat lásku se vyplácí v jakékoli podobě, protože život bez lásky nestojí za nic. Lásky k druhému člověku, k partnerovi či partnerce. Láska však má mnohem více podob, může jít i o lásku k sobě samému nebo o lásku ke čtyřnohým mazlíčkům...

Odměnte svého mazlíčka za lásku, kterou vám dává pocítit každý den! Nová prodejní aktivita s názvem „Odměňte je za lásku!“ je založená na poskytnutí slevy na celé portfolio Mars Petcare. Aktivita v tematickém duchu Máj - lásky čas bude probíhat přibližně od 15. dubna do 31. května 2013 formou slevy na kvalitní značkové produkty Pedigree, Frolic, Chappi, Perfect Fit, Whiskas, Kitekat a Dreamies ve vybraných řetězcích.

Reklama