v

S příchodem dlouho očekávaného jara jsme odložily čepice a konečně vysvobodily své vlasy. Ta úleva. Zase můžou volně poletovat ve větru... ale pozor, chceme to vůbec? Čeho je moc, toho příliš. Někdy je dobré je trochu zkrotit a zároveň ozdobit.

V souladu s módními trendy, samozřejmě. Okoukala jsem pro vás pár triků z přehlídkových mol. Na otázku, čím se dá ozdobit účes, je docela jednohuchá odpověď: Skoro vším. Ale abychom to uvedly na pravou míru, nejde o žádné schválnosti ani bizarnosti. Všechno tady už někdy bylo. Ať už jsou to poměrně odvážné šperky, elegantní stuhy, nebo docela obyčejné sponky do vlasů.

  • Šperky. Patří mezi nejodvážnější vlasové ozdoby. Jsou to vlasové brože, které zdobí asymetricky učesané „ohony“ a hodí se spíš k večerním příležitostem. Ale pokud na sebe ráda upozorňujete, klidně je noste i přes den.
  • Květiny ženám sluší a nevyhýbají se ani vlasům. Tento způsob zdobení účesu je krásný, ale dost extravagantní, takže se opět hodí spíš k výjimečným příležitostem. Třeba na svatbu, promoci, atd.
  • Stuhy jsou velmi oblíbené, ale mnohem civilnějším vlasové ozdoby. Nejsou sice žádnou novinkou, podobné ozdoby bychom našly hluboko v historii. Třeba v antice a empíru. Stuhy jsou krásnou a nenásilnou variantou, jak zkrotit účes a působit něžně, žensky. Zajímavou alternativou jsou síťky. Viz foto nahoře
  • Spony. Zapomeňte na gumičky, spony jsou zpět. Ale dlouhovlásky možná namítnou, že z módy nevyšly nikdy. Můžou být velmi dekorativní, i naopak naprosto nenápadné.
  • Pírka: Docela vtipnou variantou, jak udržet vlasy na uzdě a zároveň je ozdobit, jsou docela obyčejné sponky, lidově pírka. Sponka dříve bývala spíš pomůckou, která neměla být vidět, letos je tomu jinak. Čím víc jich použijete, tím lépe. Ale ani tento způsob zdobení vlasů není ničím novým.
    Velkou oblibu zažil už ve dvacátých letech, kdy byly v módě krátké účesy. Ženy, které si nechtěly ostříhat, ale přesto toužily po moderní „malé hlavě“, použily právě sponky. Pramínek po pramínku si natáčely na prst a vzniklé prstýnky připnuly sponkami, takže jejich vlasy držely u hlavy a dělaly dojem krátkých účesů. Mazané, že?

A na závěr něco pro krátkovlasé:

Pokud máte pocit, že se na vás zase zapomnělo, vězte, že všechny zmíněné ozdoby, snad kromě spon, se dají využít i na krátkých účesech.

Podívejte se na ukázky a inspirujte se.

Zdroj foto: facebook Vogue

Čtěte také:

Reklama