Roxy bojuje proti rakovině prsu charitativním projektem: „Keep a breast“ Originální dámská módní značka Roxy, jejíž klientelou jsou mladí příznivci boardriderových sportů, přichází s charitativní kampaní pod názvem „Keep a Breast“ http://www.keep-a-breast.cz . Kampaň je zaměřená na získání finančních prostředků pro podporu prevence a boje proti rakovině prsu. Rovněž podporuje informovanost o možnostech speciálních vyšetření a léčby rakoviny prsu.

Barbora Nesvatbová

 


Jedenáct výjimečných žen ze světa showbusinessu, sportu a umění poskytlo sádrové odlitky svých prsou. Odlitky slavných poprsí posléze kreativně vyzdobilo 11 předních českých umělců a jejích díla budou vystavená během putovní výstavy v českých a slovenských nákupních centrech v době od 22. 10. – 2. 12. 2007.


Vyvrcholení celé akce se uskuteční v rámci slavnostního večera, dne 7. 12., kde se během aukce v hotelu Mandarín Oriental Prague budou dražit tato nevšední umělecká díla. Výtěžek z projektu bude věnován asociaci Mamodiagnostiků www.mamo.cz, která sdružuje lékaře specializující se na prevenci a diagnostiku rakoviny prsu.

Cílem asociace je především dohled nad kvalitou této mamární diagnostiky. Druhým příjemcem výtěžku z aukce je nezisková organizace Mammahelp www.mammahelp.cz, která sdružuje ženy s diagnózou rakoviny prsu a jejich blízké, lékaře, zdravotní sestry a sympatizanty. Usiluje o zlepšení veřejné informovanosti o výskytu, možnostech prevence a léčení této civilizační nemoci. Přispět může i každý zákazník značky Roxy tím, že si v obchodech zakoupí Roxy náramek, Roxy triko „Open your heart“ či kalendář „Keep a Breast“. Nápad, jak získat peníze na boj Dara Rolinsproti rakovině prsu, se zrodil v hlavách Shaney Jo Darden, Mony Mukherje Gehring a Matrixou Darrigrand, marketingové ředitelky ROXY Europe. Snažily se o propojení sportovní události s uměleckým a charitativním projektem pomocí sádrových odlitků ženského poprsí, které byly vyzdobeny umělci, sportovci a
celebritami celého světa www.keep-a-breast.org. Tohoto celosvětově úspěšného projektu se nyní chopila i česká divize značky Roxy, jelikož rakovina prsu je chorobou, která může postihnout ženu v jakémkoliv věku. Značce Roxy tento problém není lhostejný, a proto si velice cení angažmá, se kterým vstoupili do projektu následující čeští umělci a celebrity:


Sára Saudková – fotografka ► Jan Saudek - fotograf
Sára SaudkováBarbara Nesvadbová – spisovatelka ► Vladimír Franz - multimediální umělec
Dara Rolins – zpěvačka ► Tomáš Císařovský - malíř
Daniela Drtinová – reportérka ► Jiří David – malíř a grafik
Zuzana Belohorcová – moderátorka ► Adolf Zika - fotograf
Lenka Šmídová – česká jachtařka ► Jakub Špaňhel - malíř
Helena Zeťová – zpěvačka ► Radan Wagner – malíř
LaDida – vyhledávaná světová DJ ► Jan Bačkovský - malíř
Lucie Váchová – miss ČR 2003 ► Antonín Střížek - malíř
Tonya Graves – zpěvačka ► Krištof Kintera - výtvarník a performer
Alice Bendová - herečka ► Lukáš Rittstein – sochař

 


Výstava bude uspořádána v následujících centrech v těchto termínech:Lenka Šmídová
22.10. - 28.10. 2007 OC Nový Smíchov www.novysmichovoc.cz
29.10. - 04.11. 2007 OC Galerie Vaňkovka www.galerie-vankovka.cz
05.11. - 11.11. 2007 OC Chodov www.centrumchodov.cz
12.11. - 18.11. 2007 OC Olympia www.olympiaplzen.cz
19.11. - 25.11. 2007 Aupark Shopping Center www.aupark.sk
26.11. - 02.12. 2007 OC Palladium www.palladiumpraha.cz

 

 

 

 
LaDidaSlovo jednoho ze zúčastněných umělců - JANA SAUDKA:
Proč jsem do toho, bez váhání, šel? Důvody jsou dva – oba pořádné. Tím prvním je má
zoufalá snaha přispívat na charitu: mám špatné svědomí a chci se vykoupit. Druhá příčina je
vzpomínka, vzpomínka na krásnou holku, která nezapomenutelných let pár šla se mnou po stejné cestě – a tak já, pravda dost neobratně, ale přece jen s úctou a v pokoře, pomaloval jsem odlitek jejích ňader – vždyť s nimi odkojila postupně tři má vnoučata, a to vždycky přes rok věku každého z nich, kdy už si děti pro mlíčko přicházely samy – a to je důvod k této
skromné omalovánce snad nejpádnější – a já tak chci vyslovit svůj největší obdiv.


Poznáte, ke komu prsa patří?

Zveřejnili jsme prsa těchto žen: Dara Rolins, LaDida, Lenka Šmídová, Sára Saudková, Barbara Nesvatbová

Takže, pokud nechcete hádat, nebo si potřebujete zkontrolovat Váš odhad, najeďte myší na obrázek, jméno majitelky se zobrazí :-).

Reklama