Jak se správně odlíčit? Každá poradkyně kosmetiky má vlastní radu, osvědčené postupy. Je pravdou, že když pleť špatně odlíčíme, může být pokožka namáhána a mít ucpané póry. Co tedy dělat proto, aby byla odlíčena správně?

Máme pro vás několik základních tipů, jak se správně odlíčit:

1. BelZačněte odlíčením očí. Nejvíce líčidel bývá na očích, proto by měly být odlíčené nejdříve. Nejvhodnější jsou k tomu kulaté tampónky a přípravky, které nedráždí oči.

2. Poté odličte čelo, nos a tváře. Začněte čelem a postupujte až k nosu. Vyměňujte špinavé tampóny a odličujte tak dlouho, dokud nebude poslední tampón zcela čistý.

3. Na čelo a tváře používejte tampóny s větší plochou. Nejrychleji se tak zbavíte make-upu a nečistot pleti.

4. Nezapomeňte na rty. Bakterie a nečistoty ulpívají také na rtech. Způsobují popraskané koutky nebo brzké vrásky kolem rtů. Navlhčeným tampónem setřete líčidlo a nečistoty krouživými tahy po celé ploše rtů.

5. Nevynechávejte krk. Prozrazuje váš věk. Kůže na krku je velice jemná a náchylná k tvorbě vrásek. Větším tampónem proto důkladně odstraníte všechny nečistoty. Postupujte od brady až k dekoltu.

6. Tampónky vyměňujte dostatečně často. Zabráníte tak opětovnému a zbytečnému zanášení pórů nečistotami ze špinavého tampónku.

7. Na pleť zbytečně netlačte. Dopřejte své pleti jemné odličovací tampóny a odličujte se měkkými tahy. Vyhnete se podráždění pokožky. Vatové tampóny s mikrovláknem pleť důkladně vyčistí.

8.Bel Zvlhčená tvář se odličuje snáze. Dávejte ale pozor, jaké tampóny používáte: méně kvalitní nedrží pohromadě a zanáší pleť vatovými chloupky. Tomu se vyhnete například s vlhčenými vatovými tampony s mikrovláknem, Bel Lotion Pads.

9. Používejte kvalitní pomůcky pro odličování. Tampóny by se neměly rozpadat a pouštět chloupky. Nejvhodnější jsou tampóny s pevnou strukturou a zároveň jemným povrchem.

10. Netrapte pleť agresivními kosmetickými přípravky. Pro odlíčení a čištění pleti používejte pouze kosmetiku bez obsahu alkoholu. Ten pleť nadměrně vysušuje a podporuje tvorbu dalšího mazu.

Rádi bychom vám přinesli dobrý tip na produkty Bel, které vám s odlíčením pomohou.

Bel Lotion Pads s mořskými minerály dokonale odlíčí

BelBel Lotion Pads jsou vatové tampóny navlhčené jemnou odličovací emulzí s neutrálním pH typu olej ve vodě. Osvěžují a vitalizují pleť díky obsahu mořských minerálů. Tampóny pleť čistí a hydratují současně. Olej váže nečistoty a make-up, ale nezanechává na pleti pocit mastnoty. Tampóny však neobsahují ani alkohol, který by pleť vysušil. Bel Lotion Pads s mořskými minerály jsou balené po 30 kusech v plastových uzavíratelných krabičkách, které zabraňují vysychání. Jejich doporučená cena je 77 Kč.

Bel Lotion Pads s Aloe vera čistí i hydratují pleť

BelDalším výrobkem z řady Bel jsou vlhčené tampóny Bel Lotion Pads s Aloe vera, které pleť nejen čistí, osvěžují, vitalizují a hydratují, ale také částečně léčí. Kromě výtažků z Aloe vera jsou vatové tampóny napuštěné jemnou odličovací emulzí s neutrálním pH na bázi pleťového mléka a tonika, která nedráždí pleť. Olej váže nečistoty a make-up, ale nezanechává mastnotu. Pleť čistí a hydratuje zároveň. Tampóny jsou balené po 30 kusech v praktických plastových uzavíratelných krabičkách, které zaručují jejich odolnost vůči vysychání. Doporučená cena je 77 Kč.

Další informace naleznete na www.odlicovani.cz.

Reklama