shutterstock-720625906.jpg

Foto: Shutterstock

Podle odbornice na péči o pleť Dr. Kiran Sethi jen málo lidí svou pleť konzultuje s profesionály. Ve svém nedávném příspěvku na Instagramu sdílela seznam některých mýtů týkajících se péče o pleť, kterým mnoho lidí věří.

Uvedla například, že póry se nedají otevřít a zavřít, že mastná pleť může být také dehydratovaná a že poškození, která se aktuálně objevují na naší pleti, mohou být roky stará. Není třeba vysvětlovat, že SPF je jedním z nejdůležitějších kroků každé rutiny péče o pleť. Ale i kolem toho existuje spousta nepravd. Sethi vysvětluje: SPF by se mělo ve skutečnosti používat opakovaně každé dvě až čtyři hodiny a není jen na pláž.“ Dále uvádí, že dražší neznamená lepší, tedy že produkty s vyšší cenou nemusejí nutně přinášet lepší výsledky.

Nakonec také varovala, že odličovací ubrousky nejsou prostředky pro čištění pleti. Jsou vhodné pro příležitostné použití, například na cesty. Ale pokud používáte kosmetické ubrousky jako primární mechanismus pro odstranění make-upu nebo čištění obličeje, není to správně. Struktura 99,9 % ubrousků je dost drsná a peeling obličeje každý den není pro pleť opravdu dobrý. Nadměrná exfoliace navíc ničí ochrannou vrstvu kůže. Ubrousky mohou na pleti způsobit mikrotrhliny, které urychlují proces stárnutí. Ubrousky určené k odstranění make-upu nejsou navrženy tak, aby skutečně čistily vaši pokožku. Jsou vytvořeny proto, aby rozložily make-up. Když si s nimi vyčistíte pleť, může se sice zdát, že je zbavena make-upu, ale ubrousky ve skutečnosti pokožku nečistí a mají tendenci zanechávat zbytky nečistot.

Zdroje: Instagram Dr. Kiran Sethi, Lisa Boehm Beauty