Na našich stránkách probíhá téma odlíčení pokožky. Mohly jste se zapojit do našeho výzkumu, do soutěže a získat balíčky s produkty Bel, které jsou výbornými pomocníky pro odlíčení. Balíčky jsme také získaly do redakce a mohly všechny produkty vyzkoušet. Jelikož tampony Bel patří mezi naše oblíbené odličovací pomocníky, rády jsme se do testování novinek zapojily! Jak jsme s nimi byly spokojené?

bel

Alexandra Stušková (redakce):
Klasické odličovací tampony znám, používám běžně, co mě ale VELMI potěšilo a překvapilo, jsou odlakovací tampony s vůni citrusu, vůbec jsem je neznala, jsou báječné a k nehtům velmi citlivé – a hlavně, oproti ostatním odlakovačům – nesmrdí!

Úžasné jsou také čisticí tampony na pleť, přiznám se, že jsem pleť vždy jen tak šolíchala vodou a mýdlem, ale teď používám ty odličovací zvlhčená kolečka a budu je používat i nadále.

Naprostou jedničkou jsou také odličovací ubrousky. Rychlé a účinné odlíčení, oči neštípou, uděláte šup šup a jste odlíčená.

Kosmetické přípravy Bell vůbec považuji za velmi kvalitní!
A tyto jsem využila moc ráda – jsou super.
Děkuji!

Stanislava Wimmerová (recepce):
Odličovací tampony jsou trochu hrubší, ale nevadí mi to…
Vlhčené ubrousky jsou výborné…
Olejové tyčinky se mi také líbí…
Vlhčené tampony v krabičkách a odlakovač… dobré, šikovné na cesty.

Klára Wimmerová (redakce):
Z testovacího balíčku jsem měla velkou radost – která žena by neměla? Odličovací „propriety“ si musíme kupovat, ať chceme, nebo nechceme, a tohle je vítaná příležitost vyzkoušet nějakou dobrou značku.

Některé produkty už jsem znala z dřívějška – klasické odličovací tampony. U nich začnu, s těmi jako jedinými jsem totiž nebyla úplně spokojená, a to z jednoho subjektivního důvodu – jsem totiž zvyklá odličovat se tampony ze stoprocentní bavlny, které jsou velice jemné. A tampony Bell mají částečný podíl jiného materiálu, který slibuje odlíčení do hloubky, ale mojí citlivé pleti bohužel vadilo, že jejich povrch je kvůli tomu trošku hrubší.

Jinak ale můžu všechny produkty pochválit. Odličovací ubrousky jsou skvělým řešením na cesty, stejně tak vlhčené tampony v krabičce se šroubovacím víčkem (Bel Lotion Pads mořské minerály), u těch jsem navíc ocenila opravdu krásnou, jemnou vůni! Vlhčené tampony s efektem peelingu (Bel Lotion Peeling Pads) jsou také skvělá vychytávka, opět jsem je upotřebila na cesty, když jsem s sebou nechtěla tahat ještě tubu peelingu.

No a nakonec to, co mě nadchlo – vatové tyčinky, jejichž jedna strana je napuštěná olejem (Bel Lotion olejové tyčinky) – doporučuji je jako skvělé pomocníky při odličování i líčení.

Klára Křížová (obchodní oddělení):
Tampony Bel patří k mému odlíčení, nekupuji jiné. Bez klasických kulatých tamponů si nedovedu představit odlíčení očí. Super jsou také vlhčené ubrousky – hlavně na cesty.

Věra Forejtová (obchodní oddělení):
Výrobky Bell znám již dlouhou dobu, kupuji je stále pro sebe a v poslední době i pro mého pubertálního syna.

belBel Lotion jsem vyzkoušela, hned jak jsem je dostala, jela jsem na víkend a nechtěla jsem tahat moc věcí. Napuštěné ubrousky jsou super. :) Nezaberou moc místa, skvěle odlíčí obličej i oči a pokožka je krásně čistá a jemná. Vřele doporučuji na cesty i pro odličovací lenochy, jako jsem já. :) Je to rychlovka se skvělým výsledkem.

Bel Lotion Peeling Pads si oblíbil můj syn. Moc mu pomáhají na pubertální plet. Akné se mu po použití těchto tamponů výrazně zlepšilo a póry jsou znatelně menší.

Největší radost jsem ovšem udělala  pětileté dcerce. Bohužel nehty si Lucka lakuje snad s každou tetou, a tak je odlakovač neustále po ruce. Je to naše manekýna, a proto ocenila Bel vlhké odlakovací tampony s vůní citrusu. Odlakovací tampony krásně voní a skvěle odlakují. Určitě je budu kupovat i nadále, protože mi přijdou k nehtům a prstům velice šetrné.

Jitka Turková (obchodní oddělení):
Testovací balíček mě velmi potěšil, neboť bez každodenního odlíčení bych byla nesvá.

Odličovací značku Bel znám, pravidelně si kupuji tampony Bel Cosmetic. Novinka Bel Premium mně přišla příjemnější a asi na ni přejdu.

Nemám ráda, pokud se mi tampony trhají, a tato kompaktní a přitom jemná podoba je moc fajn. Naprosto dokonalé mi přijde Bel Lotion, ideální na cesty, kdy nemusím zároveň balit odličovací mléko, a přitom jsem dokonale a rychle odlíčená.

Stejně tak Bel Premium vlhké utěrky. Bel Lotion Peeling Pads je skvělá věc, nemusím hledat peelingový krém, prostě mám vše v jednom! Otřu tvář a mám pocit, že jsem pro svou pleť „něco dobrého“  udělala, a to během malé chvilky!

Mohu jen doporučit!

TIPY PRO SPRÁVNÉ ODLIČOVÁNÍ

Desatero správného odličování

1. Netrapte svou pleť agresivními kosmetickými přípravky. Pro odlíčení a čištění pleti používejte pouze kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti. Vyvarujte se používání kosmetických přípravků s obsahem alkoholu. Ten totiž pleť nadměrně vysušuje, zbavuje lesku a podporuje navíc tvorbu dalšího mazu. Pokud máte citlivou pleť, dejte přednost neparfémovaným přípravkům.

2. Používejte kvalitní pomůcky pro odličování. Pro odlíčení a čistění pleti používejte kvalitní odličovací tampónky. Pokud se vaše tampónky rozpadají, pouštějí chloupky nebo jsou příliš hrubé, vyměňte je za jiné. Vyberte si tampónky, které mají pevnou strukturu a zároveň jemný povrch, který nebude dráždit citlivou pokožku kolem očí. Vlhčené ubrousky jsou vhodné spíše na dovolenou, nepoužívejte je každý den.

3. Na pleť při odličování zbytečně netlačte. Není pravda, že čím více na pleť přitlačíte, tím důkladněji odstraníte nečistoty. Dopřejte své pleti jemnost. Používejte na jedno odličování dostatečné množství odličovacích tampónků s jemným povrchem a odličujte se měkkými tahy. Pleť pak nebude po čištění podrážděná přílišným „drhnutím“. Jemné vatové tampónky s mikrovláken dokážou vaši pleť vyčistit důkladně.

4. Zvlhčená tvář se odličuje mnohem snáze. Jemně navlhčete buď obličej, nebo vatový tampónek odličovacím tonikem. Dávejte ale pozor, jaké tampónky používáte: méně kvalitní nedrží příliš pohromadě a zvlhčené se během odličování snadno rozpadnou. Výsledkem bude pouze pleť zanesená vatovými chloupky.

5. Tampónky vyměňujte dostatečně často. Abyste dosáhla skutečně důkladného odlíčení a vyčistění pleti, je nutné tampónky během odličování měnit. Jakmile se používaný tampónek zašpiní od líčidla nebo nečistotou, která na pleti během dne ulpěla, vyměňte ho za čistý. Ze špinavého tampónku totiž nečistoty přenášíte zpět na pleť a zbytečně tak opětovně zanášíte póry.

6. Na čelo a tváře používejte tampónky s větší plochou. Tváře a čelo nejrychleji zbavíte make-upu a nečistot použitím větších tampónků. Vyzkoušejte například oválné tampóny Bel. Jsou větší než klasické kulaté tampónky a jediný tampón vám vystačí na vyčištění mnohem větší plochy pleti. Menší kulaté tampónky se hodí spíše pro odlíčení očí a posledních zbytků líčidel.

7. Začněte odlíčením očí. Nejvíce líčidel máte tradičně na očích, proto je také odličte nejdříve. K odličování očí jsou vhodné menší kulaté tampónky. Používejte výhradně tonika určená na odličování očí. Jejich složky oči nedráždí a vyhnete se tak nepříjemnému zarudnutí, pálení v očích a slzení. Voděodolnou řasenku odstraníte pouze olejovým odličovačem. Na důkladném odlíčení očí si dejte velmi záležet, zbytky líčidel mohou způsobit až zánět spojivek.

8. Pokračujte na čele, postupujte dolů přes nos a tváře. Jakmile jsou vaše oči odlíčené, vyměňte tampónek za čistý většího tvaru (oválek). Naneste na něj odličovací mléko a jemně odstraňujte make-up, tvářenku a pudr z čela a tváří. Správný postup je svrchu – začněte čelem a postupně se s tampónkem dostaňte až k nosu. Nezapomeňte na vyměňování špinavých tampónů! Odličujte tak dlouho, dokud poslední tampón nebude zcela čistý. Na dočištění pleti použijte pleťové tonikum. Okolo rtů postupujte od středu směrem ke koutkům.

9. I rty je třeba odličovat. Také na nich ulpívají bakterie a nečistoty, které vám mohou způsobit popraskání koutků nebo brzké vrásky kolem rtů. Nejprve na rty naneste kapku odličovací emulze. Pak mírně navlhčete tampón (emulzí nebo čistou vodou) a líčidlo setřete několika krouživými tahy po celé ploše rtů.

10. Nevynechávejte ani krk! Krk je indikátorem vašeho stáří. Kůže na krku je velmi jemná a náchylná k tvorbě prvních vrásek. Vezměte si proto větší tampón a odličte krk od všech nečistot směrem od brady až dolů do dekoltu.

Správné odličování pro různé typy pleti

Každý typ pleti vyžaduje péči. Kosmetika vhodná například pro suchou pokožku, ale nemusí vyhovovat mastnější pleti a naopak. Ve všech případech je však základem správné odličování a čištění. Toho je možné dosáhnout s výrobky řady Bel od HARTMANN-RICO.

Přečtěte si náš článek:

Více najdete na www.odlicovani.cz