Renata je managerkou velkého mezinárodního korporátu. Zkušená ekonomka, která odjakživa věděla, co chce. Pocházela z dobře situované rodiny, kde otec přinášel do rodinného rozpočtu statisícové částky, a nemuseli si nikdy nic odpírat. Po obou rodičích navíc zdědila ctižádost a „tah na branku“. Od gymnázia podle svých slov tvrdě pracovala na tom, aby něčeho dostáhla.

bi.jpg
Foto: Shutterstock

„Patrik byl moje první láska,“ začíná vypravování Renata. „Chodil do vedlejší třídy u nás na gymnáziu a dohromady jsme se dali někdy v polovině třeťáku. Po maturitě jsem zamířila na ekonomku, on na práva. Táta se tetelil blahem, že budeme mít v rodině advokáta a já taky.“

Bylo přirozeným vyústěním vztahu, že se spolu v prvním ročníku na vysoké mladý pár sestěhoval. Renata okamžitě začala pracovat na částečný úvazek v otcově firmě a u toho zvládala bez problémů studovat. Už ve dvaceti vydělávala víc než Patrikova maminka, a to se jí začalo příčit. „Našel si brigádu v nějakém bistru. Styděla jsem se za něj. Když šel studovat práva, předpokládala jsem, že má cíle a sny. Tak jako já. Že je ambiciózní. Ale ne. Choval se jako naprostá nula. To, co přinesl do rozpočtu snad ani nestálo za řeč. Když jsem viděla kolegy u nás v práci, bylo mi trapně, koho mám vedle sebe,“ říká. Patrik si našel ještě další brigádu. O víkendech obsluhoval v rychlém občerstvení a brzy ráno roznášel novinové materiály. Čím více se snažil, tím víc se své partnerce hnusil. „Nedokázala jsem na něj být příjemná, nešlo to. Snažil se, ale bylo to málo. Když jsem se podívala na svého tátu a pak na něj, nebyl to typ muže, kterého chci vedle sebe. Korunu tomu Patrik dal, když mi oznámil, že po škole půjde dělat koncipienta. Stačilo mi podívat se na internet, jaký plat má koncipient a bylo jasné, že se musíme rozejít,“ přiznává Renata.

Po rozchodu se Renata zaměřila výhradně na sebe a kariéru. A dařilo se jí výborně. Jen ta rodina a děti nikde. Nikdo nedokázal projít Renatiným přísným metrem. Chvíli sice chodila se starším kolegou z marketingového oddělení, ale když zjistila, že kromě ní chodí s kdekým, poslala ho k šípku.

Ale co osud nechtěl, po letech od rozchodu potkala v obchodním centru Patrika. Vypadal jinak, než si ho pamatovala. Dospěl a zmužněl. Byl krásně oblečený a podle všeho se mu dařilo víc než dobře. „Prohodili jsme sotva pár slov, když přišla jeho manželka. Pane bože, takové koště. Klasická domácí mamka od plotny. Nechápu, kam dal Patrik oči. Navíc dělá vychovatelku v družině. Jak ho někdo takový může intelektuálně stimulovat a hnát dopředu? Ty dva se k sobě evidentně vůbec nehodí,“ stěžuje si Renata. I Patrik vypadal, že svou dávnou přítelkyni rád vidí. Vyměnili si telefonní číslo. „Chci ho zpátky. Teď je přesně tím, kým jsem ho vždy chtěla mít. A jsem naprosto přesvědčená, že díky mým kopačkám se sebral a začal něco pořádného dělat. Dostanu ho od té cuchty, ať se děje, co se děje,“ slibuje. „Vím, že mě většina lidí odsoudí. Ať si, jen do mě!“

Čtěte také: