Začátek roku je pro mnoho lidí obdobím cestování za sportovním vyžitím nebo relaxací. Prázdné byty a domy jsou bohužel lákadlem pro nejrůznější zloděje. Nejde však jen o prostory, které opustíte na víkend nebo týden, ale jedná se i o víkendové chaty nebo chalupy.  V roce 2016 Policie ČR evidovala 7 395 vloupání do obývaných nemovitostí. Dopadnout pachatele se povede pouze v přibližně 30 % případů. Nejvíce se vykrádají rodinné domky a velmi těsně následují byty. Jak tedy zabezpečit svůj majetek v období, kdy nejste poblíž?

Jablotron

„Nejdůležitější je, aby byl majitel před odjezdem na dovolenou důsledný, co se týče zabezpečení nemovitosti. Až 84 % zlodějů proniká do objektu oknem. Je nezbytné zkontrolovat a uzavřít všechny přístupové možnosti a znemožnit pachatelům jejich využití,“ radí Michal Ježek, produktový manažer zabezpečovacích systémů ze společnosti Jablotron.

Existuje však i řešení, které vám zaručí bezstarostnou dovolenou a bezpečí vašeho domova. Z průzkumu společnosti Jablotron vyplývá, že až 80 % zlodějů nemá strach z odhalení ze strany obyvatel přilehlých domů, zato alarm napojený na bezpečnostní centrum je pro ně tvrdší oříšek. 

Domácnost pod kontrolou

JablotronInvestice do zabezpečení domova se s ohledem na pocit bezpečí vašich nejbližších určitě vyplatí.  Bezpečnostní systémy jsou dnes na velmi vysoké úrovni a jsou neocenitelným pomocníkem celé domácnosti. Například společnost Jablotron nabízí kompletní řešení v podobě pokrokového alarmu JABLOTRON 100.

Tento model klade důraz na jednoduché ovládání, které zvládne opravdu každý, přívětivý design a včasné upozornění na nezvané hosty či přírodní živly. Nespornou výhodou je také aplikace MyJABLOTRON, která umožňuje ovládání celého alarmu na dálku. Odbornou instalaci vždy poskytují certifikovaní odborníci, můžete si tedy být naprosto jisti správným zapojením.

Dalším krokem je připojení alarmu na bezpečnostní službu. Pokud dojde k vloupání, alarm okamžitě informuje operátory bezpečnostního centra. Ti postupují dle předem dohodnutých instrukcí, kontaktují majitele objektu a v případě potřeby vysílají na místo zásahovou jednotku.

 „Průměrný dojezdový čas zásahových jednotek k objektu je 10 minut. Bezpečnostní služby s výjezdem poskytujeme na 99,7 % území ČR, přičemž výjezdů měsíčně uskutečníme téměř 5 tisíc,“ popisuje fungování bezpečnostního centra Josef Kroupa, obchodní ředitel ze společnosti Jablotron.

Snadné ovládání

JablotronNedílnou součástí zabezpečení domácnosti je mobilní a webová aplikace. „Pomocí aplikace MyJABLOTRON má uživatel možnost kdykoliv a kdekoliv zkontrolovat situaci doma nebo ve firmě a velmi jednoduše tak zjistit, které prostory jsou zabezpečené. Díky push notifikacím ve svém telefonu okamžitě ví o každém poplachu, ale i poruše nebo poklesu teploty. Pokud má ve střeženém objektu nainstalovány detektory s kamerou, může si také prohlédnout fotku přímo z místa a ujistit se, zda je vše v pořádku,“ doplňuje Michal Ježek.

Velkou výhodou systému je, že kromě zabezpečení umožňuje i propojení s nejrůznějšími zařízeními. Pomocí instalovaných ovládacích modulů je možné vytvořit chytrou domácnost a ovládat tak na dálku příjezdová vrata, regulaci topení či osvětlení. Jablotron nabízí i detektory oxidu uhelnatého a kouře či detektory zaplavení vodou.

Více o alarmu JABLOTRON 100 a nabídce kompletních zabezpečovacích řešení najdete na www.jablotron.com

Zdroj statistických údajů: www.policie.cz