Dnešní téma věnujeme odjezdům a odchodům a vůbec opouštění věcí pomalu i narychlo. A taky zapomínání. Tomu hlavně. Protože co si budeme povídat, neznám moc takových lidí, kteří by byli zabaleni dostatečně dopředu, aby se vyhnuli stresu z toho, že na něco určitě zapomněli.

Pochybuji, že se někomu z vás povedl případ tak kuriózní, jako je ten nejslavnější – popsaný ve filmu Sám doma. Zapomenout doma dítě je totiž docela silné kafe… Ale když o tom tak přemýšlím, mám podobně dobré historky i já sám. Nebylo to sice dítě, ale když jsme jeli s hudební školou na soustředění, zapomněl jsem třeba svůj nástroj. Hlavně že jsem měl čepici a rukavice.

Kamarád na další soustředění sice vzal svoje housle, ale pro změnu doma zůstal smyčec. To bylo taky vtipné. Než mu ho dovezli, hrál celý den pizzicato. :) Možná to není tak vtipné, když nejste muzikanti, ale ubezpečuji vás, že ten nebožák to měl na talíři ještě déle než já tu svoji osobní tragedii.

A to ještě nejsme u dovolených. :) Ještě před nimi musíme probrat odjezdy na víkend. Když jedu navštívit rodiče, je téměř na 100 % jisté, že něco někde zapomenu. Většinou klíče od jejich domu. Méně často papíry od auta a sem tam řidičák. To je pak lepší zjistit až v cíli, jinak se z cesty stává děsivá noční můra, kdy vidíte policejní auta úplně všude…

A teď už ty dovolené… To je taky vždycky skvělá zábava. Je totiž jedno, jak dlouho dopředu budete balit, protože 15 minut před odjezdem zjistíte, že nemáte to nejdůležitější. Je jedno, co to v tu danou chvíli je, ale prostě to nemáte. Letenky třeba. Plavací kolo. Klíče od auta. Čepici na spaní… Cokoli.

A tak stojíte, nejste schopni pohybu a hodiny tikají. Víte, že ta věc někde je. Uklizená na dobrém místě. Jen nevíte, na kterém. Nakonec ale odjedete. Teď přichází to nejhorší! Uvědomujete si, co všechno jste nedali do kufru. A že toho není málo! Antikoncepce třeba! Nebo krém na opalování! Sluneční brýle… Toho se najde… Prostě dokud nevystoupíte z letadla, třesete se jak ratlíci, protože jste nechali – a víte to naprosto určitě – zapnutou nejen ledničku, ale i žehličku!

Naštěstí s první palmou na vás padne dovolená jako pořádná duchna a do konce týdne vám bude i vyhořelý byt připadat jako docela veselé téma. O návratech si budeme povídat někdy jindy…

Jak prožíváte odjezdy z domova?
Jak jste je prožívali jako děti?
Jak často zapomínáte věci?
Co nejkurióznějšího jste zapomněli?
Máte strachy? A jaké? Přiznejte se!
Jak proběhl váš nejhorší odjezd?
Na co všechno se vám podařilo zapomenout?

Napište nám svůj příběh! Nejlepší odměníme!