man

Když mi Karin u sklenky vína vyprávěla svůj příběh, jen jsem nechápavě kroutila hlavou. Inu, cesty páně jsou nevyzpytatelné. Člověk nikdy neví, jakou zákeřnost má pro něj osud přichystanou tentokrát.

Karin měla s Davidem spokojený vztah. Cítila se šťastná. Byla ráda, že i rodina a přátelé přijali jejího přítele tak srdečně. David, vlastním jménem Vuong, je totiž jedním z vietnamských imigrantů u nás. Karinina i Davidova rodina se vzájemně znali a navštěvovali se na české i vietnamské svátky. Zkrátka vztah jako z pohádky.  

Byli spolu pět let, když se David vypravil na dovolenou domů do Vietnamu. Každoročně odjížděl v lednu po novém roce. Vracel se na přelomu února a března.

„I tentokrát měl odjet asi na šest týdnů. Jenže pak zavolal, že zůstane o měsíc déle, že někdo z příbuzných na tom není dobře a možná ho vidí naposledy v životě. Chápala jsem to. Tři měsíce se protáhly na půl roku, během kterého mi docela často volal. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se v našem vztahu cokoliv změnilo. A stejně tak to bylo i po jeho příjezdu,“ vypráví Karin.

Přišel navštívit Karininu rodinu hned poté, co se trochu aklimatizoval. A potenciální tchyně, jakožto milovnice všech šperků, se mu hned vrhla na ruku. Zkoumala jeho nový prsten. Říkal, že ho dostal od rodiny. Nikdo neměl důvod mu nevěřit.

„Nevím, jak dlouho by mě tahal za nos, kdybych neotěhotněla. Říkala jsem si, že pět let už je dost a že klidně můžeme rodinu založit. Bohužel jsem se tak dozvěděla, že už mě někdo předběhl. Po tom, co jsem mu řekla, že jsem těhotná, začal skoro šílet. Říkal, že si to dítě nesmím nechat, že musím na přerušení. Nechápala jsem to. Řekla jsem, že dítě si nechám.“

A pak to z Davida vypadlo. Během své půlroční dovolené se ve Vietnamu zkrátka oženil. Jeho žena je navíc těhotná a za pár měsíců přijede sem.

„Chtěla jsem mu vrazit facku a utéct. Nezmohla jsem se ani na jedno. Jenom jsem tam stála a dusila se vlastními pocity. Míchal se ve mně vztek, hořkost, zklamání, nenávist, láska, bezmoc. Chtěla jsem brečet. Chvíli jsem chtěla zabít jeho, pak sebe. Pak mám černo. Pořádně jsem se probrala až doma v posteli.“

Karin se i přesto rozhodla, že si dítě nechá, porodila syna. S výchovou jí pomohla rodina. I ta Davidova, včetně jeho manželky.

Reklama