Máte rády filmové festivaly? Pak si rozhodně nenechte ujít přehlídku německy mluvících filmů DAS FILMFEST, který odstartuje již příští středu 15. 10. Věřte, že se máte nač těšit!

Již příští týden odstartuje v pražských kinech Lucerna a Atlas divácky velmi oblíbený festival německy mluvících filmů DAS FILMFEST, který nabídne opravdové lahůdky z aktuální filmové tvorby Německa, Rakouska a Švýcarska. Pražským divákům budou sály kin otevřeny až do neděle 19. 10., poté se festival  přesune do moravské metropole Brna, konkrétně do kin Art a Scala, kde bude probíhat až do 23. 10.

ccc

Nač se můžete těšit?

Zahajovací kanibalská lahůdka

Slavnostní zahájení ve středu 15. října bude patřit dramatu z prostředí tzv. límečkové elity Čas kanibalů, jejž přijede divákům osobně představit autor scénáře Stefan Weigl. Snímek, který vtipným způsobem zachycuje absurditu a pád novodobé límečkové elity z pyšných výšek až na samé dno, jistě stojí za vidění. Společně s ústředními postavami Öllersem a Niederländerem se přenesete do zemí třetího světa, v nichž tito vysoce postavení konzultanti působí, ovšem skutečnou realitu tamních končin vnímají pouze zpoza oken luxusních hotelů. Vy se tak můžete těšit na snímek, který je protkán absurdním uvažováním hlavních hrdinů, a nejednou vás přiměje zauvažovat nad tristní situací dnešní generace.

Filmografie oscarového režiséra

Vedle skvostného zahajovacího snímku přijde na řadu i ostře sledovaný počin Křížová cesta režiséra Dietricha Brüggemanna. V sekci s příznačným názvem RETROSPEKTIVA: HANEKE nabídne sedmero snímků průřez filmografií tohoto oscarového režiséra a celou sérii doplní nejnovější dokument z roku 2013 Michael H., profese: režisér.

Putin ušetřen nezůstane!

Výjimečnou kolekci těch nejlepších dokumentů z Německa, Rakouska a Švýcarska představí i sekce DIE DOKU. Současné a velmi aktuální téma, zachycuje dokument Moskevské procesy. Snímek, v jehož středu stojí procesy s umělci a aktivisty z let 2005/6 a proces s Pussy Riot, přináší silné svědectví o současném Rusku Vladimira Putina. 

Vybroušené speciality

DAS FILMFEST SPEZIAL představí vedle kritikou ceněného dramatu Temné údolí i další výjimečné filmy. Program nabídne mimo jiné německého kandidáta na Oscara pro nejlepší neanglicky mluvený film - Milované sestry - nebo filmovou adaptaci stejnojmenného knižního bestselleru Noční vlak do Lisabonu.

vvv

Chcete-li o festivalu vědět více, navštivte webové stránky www.dasfilmfest.cz čiwww.facebook.com/dasfilmfest.
Reklama