Výstava je interaktivní a navštívíte při ní les Řáholec i s kouskem města Jičína, budete tvořit a poznávat všemi smysly.  Od 23.11. poputuje část výstavy neznámého světa Radka Pilaře do galerie karlovarského hotelu PUPP, interaktivní část zejména pro rodiny s dětmi pak bude k vidění v české firmě THUN taktéž v Karlových Varech.
5b17d439353efobrazek.png

 
„Táta byl velmi tvůrčí člověk a prosazoval to, aby si děti mohly na jeho výstavách i hrát. Aby zažily umění, mohly si jej užít, ne aby ho jen pasivně sledovaly. Právě to Kreativní svět Radka Pilaře umožňuje,“ komentuje výstavu Marina Odvárková, dcera Radka Pilaře.
„Rumcajs, Večerníček i další postavičky, které táta kreslil, byly součástí našich životů. Nebraly jsme je se sestrou jako něco výjimečného, prostě s námi byly. Ale samozřejmě jsme k nim měly velmi vřelý vztah. A to nejen proto, že je kreslil táta, ale právě proto, proč je milují i ostatní děti - jsou přátelské, hodné a nakloněné dětskému vnímáni a prožívání,“ doplňuje Marina.
5b17d40a58c78obrazek.png

Výstava potrvá ve dnech: 1.6.–30.10. 2018
Čas: denně od 8.00 do 19.00 hodin, resp. pá a so do 20.00 hodin
Kde: Creative World Holešovice, Přívozní 3, Praha 7
5b17d41c4e687obrazek.png
 
Jaké jsou jednotlivé kouty a na co se můžete na výstavě těšit?

  • Stromy lesa Řáholce budou obsahovat kvízy znalosti lesů ČR. Dospělí i děti budou zachycovat zvuky ptáků a doplňovat do hrací karty.
  • Střílení z bambitky na boty Manky, Rumcajse, Cipíska a pana knížete (na dvorku) u domečku Rumcajse bude bavit hlavně děti.
  • V domečku Rumcajse, Manky a Cipíska se můžete vyfotit ve foto-koutku.
  • V tajemném pohádkovém pařezu budou děti hledat v seně sluneční prstýnek, který Rumcajs daroval Mance.
  • K hádankám ze života Rumcajse, Cipíska a Manky v hrací kartě budou schovány indicie pod kameny v samotném lese.
  • V tvůrčím světě si mohou děti zasadit semínko žaludu do květináčku, který si pomalují dle vlastní fantazie.
  • Chybět nebude ani drak, vodní koryta, hledání střevíčku Manky nebo poznávání lesních rostlin čichem, větviček a plodů lesa hmatem a konečně i pohledem.

Vedle samotné výstavy je otevřeno bistro s denně čerstvou nabídkou od snídaní přes obědy a svačinky po širokou škálu sladkostí, to vše se zaměřením na 100 let Československé kuchyně, nechybí ale ani ta mezinárodní. K dispozici je rovněž standardně workshop a zahrádka.