Jedna z posledních dnešních novinek je opět plná dětských přebreptů. Co všechno prozradila Prababka a Berus77?

Zaujal mě hlavně ten buzant, to je jak s tou naší žirafou (havaša, dyvaša) nebo medvídkem (nebídek nebo ňamínek), jak jim naše děti říkaly. Moc vám děkuju, dámy.

Vyprávění první

Vliv starší sestry na bratříčkovu mluvu

Moje děti dělí od sebe věkový rozdíl 11 let. Dospívající dcera nerada bratříčka v kočárku „tahala“ s sebou, ale někdy jí to vyhovovalo. Chodila s ním do parku, kde tajně pokuřovala s vrstevníky. Nepřejte si slyšet, jaké výrazivo si náš Jurášek odtud nosil, raději necituju, ale uvedu aspoň ty slušnější. Chlapci se oslovovali v jeho podání hašiš, hašiš-dloga/=droga /často opakoval /věřící prominou/ Jéééšiš. Dcera se brzy vdala a měla dítě, takže strýček byl jen o sedm let starší než jeho neteř, tak mu říkala místo Juráš Muláš a dodnes Murka, i když jsou oba dospělí a vnučka má dva klučíky.

Dcera měla výrazy: vodopas pro vodopád, když byla v Tatrách, kdysi se zase ptala, jestli si může utrhnout pana Pelíška, když jsem jí ukázala pampelišku. Jsou to jen střípky, je to už dávno.

Prababka

Vyprávění druhé

Dobrý den všem.

Plody našeho života nás velmi často dokáží rozesmát, ale stejně tak i rozplakat. Mám 3,5 let starého kluka Šimona a je zrovna v tom sladkém období, kdy si hraje se slovy, sedí a přemýšlí nebo dokola říká: „Počkej, počkej, počkej,“ a hledá správný výraz, kterým by situaci nejlépe popsal. Momentálně probíráme to, jak je starý a jestli roste. Denně mi říká: „Maminko, až já budu velký, ty budeš malinká, vid?“ Já mu na to odpovím, že prakticky ano, že až bude větší než já, budu malinká. Chvíli přemýšlel a pak mi říká: „Aha, takže až já budu velký, ty budeš malinká a já tě budu mít v bříšku, jo?“ Zvláštní, jakým směrem se mu to jeho uvažovaní dalo. Také ho velmi trápí, že nemám pindíka a několikrát už mě nabádal, ať si také nějakého pořídím. Samozřejmě mu věci vysvětluji, tak jak jsou, ale co je to proti jeho hlavičce. A nedávno přejmenoval jedno zvíře. Takové pěkné zvíře a krásně se mu i říká BIZON, ale my máme BUZANTA.

Přeji všem krásný víkend plný dětských hlášek.

Berus77

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Dnešní téma zní: Hlášky našich dětí.

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, která z vás získá za odměnu vitamíny Marťánci a dva dětské šampóny Garnier Kids (meruňka a zelené jablko).

hlasky

Reklama