Hezký slunečný den všem v redakci a také ženám-in on-lineJ

 

Tato historka nebude ujetá sama o sobě, ale je o lehkém  vykolejení mírně ulítlého kolegy z bývalého  zaměstnání.

 

Pracovala jsem na směny v laboratoři v cementárně. Onen kolega byl na postu směnového technika, ale po jistém čase přešel pouze na ranní na pozici vedoucího obchodního oddělení. Vždycky to býval takový ťip ťop chlap, zakládal si na svém vzhledu, vyleštěném autě, vzorně uklizeném pracovním stole, bezvadně napsaném zápisu o průběhu směny atd… Měla jsem ho ráda, byla s ním docela sranda, ale chlapi ho teda moc nemuseli...

 

Když přešel na ranní směny, dostal vlastní kancelář a pár podřízených, a to bylo teprve něco… Na dveře si vyrobil takovou decentní ceduličku – byl to klasický štítek, na němž se skvělo jeho jméno pečlivě vyvedené propisotem.

 

V budově, na kterou přesídlil, pracovala kamarádka na oddělení dopravy - taky na směny. Napadlo mě kolegu Péťu trochu poškádlit, jen jsem pořád nevěděla jak. Potom jsem na to přišla. Podle harmonogramu směn jsme se s kámoškou domluvily na den, kdy nám oběma vycházela noční, donesly jsme do práce propisoty a někdy okolo druhé hodiny v noci, kdy nebyla šance, že by nás někdo načapal, jsme šly na věc. Na jeho úhlednou ceduličku se jménem jsme nahoru připsaly stejným typem písma: Oddělení plánovaného rodičovství... a vytratily se.

 

Protože laboratoř byla v jiné budově, reakce okolí jsem se dovídala přes onu spolupachatelku z dopravy, která byla přímo u zdroje, jen o patro výš. Byla to tehdy celkem legrace, ale mrzelo mě, že jsem neviděla výraz v Petrově tváři, když uviděl zprzněný štítek na dveřích své kanceláře.

 

Potom začalo vyšetřování, kdo to udělal. Nezjistil samozřejmě nic. Až po letech jsme měli slezinu v hospůdce a přišla na tu událost řeč. Povykládal nám to všem jako dobrou historku, takže jsme se nasmáli, když to vše líčil ze svého pohledu. A ukončil to slovy: „To by mě stejně zajímalo, který hajzl to tenkrát udělal.“ A tak jsem se přiznala…. J  Byl z toho vykulený, protože jsem podle něj byla zcela mimo podezření, jelikož jsem v budově nepracovala.

 

Zdraví Mici


 

Milá Mici, děkuji!

Reklama