Odcházel jsem několikrát

Už v Bibli se píše, že muž opustí dům svých rodičů a odejde za svou ženou. A přesně tohle se mi stalo. Když jsem se seznámil se svou první dívkou, vypadalo to na trefu do černého, po několikaměsíční známosti jsem se k ní odstěhoval. Maminka moje to nesla těžce a stále nás přesvědčovala, abychom se nastěhovali k nám. Tak jsme to po třech letech udělali, ale byl to začátek konce. Když jsme se rozešli, nějaký čas jsem zase bydlel v rodičovském hnízdě.

Naskytla se mi ale možnost, osamostatnit se a bydlet za trochu výhodnějších podmínek u kamaráda. No, neváhal jsem. U kamaráda jsem si opravoval byt a v té době se seznámil se svou manželkou, tak jsem bydlel na střídačku u ní a v opravovaném bytě. Když byl byt hotov, přestěhovali jsme se tam. Jenže… jenže kvůli nehodě, na kterou nerad vzpomínám, se poměry v kamarádově domě trochu změnily a tak jsme se ženou řešili nové bydlení.

Konal se nakonec další návrat k mamince. Teď máme s maminkou jednu velkou domácnost. Všichni to chápeme jako dočasné řešení, protože jinak bychom se asi definitivně zbláznili. Hádky nejsou sice na denním pořádku, ani na týdenní, ale na měsíčním už ano. Máme se rádi, ale znáte to, každý máme asi trochu jinou představu o vedení domácnosti… a tak si sníme o dvoudomečku, kde budou dva oddělené byty. Tak uvidíme…

Jakub Kočí

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Tak dvoudomečku se ti zachtělo!

Když jsem Kubův příspěvek dočetla, vzpomněla jsem si hned na písničku Karla Plíhala - Prodavač slonů, ale na Youtube jsem ji nenašla...tak alespoň kousek textu :)

Všichni básní o chatě
o královské výplatě
o Muchovým plakátě
Já mam jiné sklony

Všichni prahnou po sexu
v kůži nebo v latexu
Já bych chtěl ve Zverexu
prodávati slony

A jaký byl ten váš odchod z domova. Rodiče plakali, vy jste se radovali? Nebo naopak?

Pište, dnešní téma je váš odchod z domova...

  • Kdy jste odešli z domova?
  • Měli jste dojem, že už je čas opustit rodné hnízdo a začít samostatně?
  • Byl váš odchod provázen spory s rodiči?
  • Vyhodili vás?
  • Vrátili jste se na nějaký čas zpátky?
  • Jak váš odchod nesli rodiče?
  • Pokud byste měli tu možnost, změnili byste něco na vašem odchodu z domova?
  • Máte strach z toho, až vás opustí vaše děti?

Pište na redakce@zena-in.cz

Předmět: Odchod

Jeden z vašich příspěvků odměním hezkou sadou dekorativní kosmetiky, která obsahuje řasenku, make-up, lesk na rty a dva laky na nehty.

oschody

Reklama