Jakým způsobem můžeme ovlivnit naši imunitu?

Pro posilování imunity platí několik zásad. Naše strava by měla být pestrá a vyvážená, obohacená o dostatečné množství čerstvé zeleniny a ovoce. Na imunitu má příznivý vliv i pravidelný pohyb a rovněž postačující příjem vitamínu C a některých minerálů a stopových prvků. Důležitý je také spánek a relaxace. Zbavme se stresu.
5c4889fb3df6bobrazek.png

Stačí přísun vitamínů z ovoce a zeleniny k posílení imunity organismu a ochraně před běžnými nemocemi, jako je rýma a nachlazení?

Ovoce a zelenina jsou bohatým zdrojem vitamínů a stopových prvků. Konzumované ovoce a zelenina by měly být čerstvé. V situaci, kdy potřebujeme zvýšit příjem vitamínů a stopových prvků a čerstvé ovoce nebo zeleninu po ruce nemáme, můžeme se spolehnout na doplňky stravy. Stačí si jen vybrat ten správný.  Z pohledu naší obranyschopnosti nás bude především zajímat vitamín C, vitamíny skupiny B a vitamín D, který ovlivňuje také naši imunitní odpověď. Ze stopových látek pro posílení imunity je vhodný zinek a selen.

Je lepší vitamíny doplňovat ve formě ovoce a zeleniny, nebo ve formě doplňků stravy?

Vždy je vhodné zakoupit v lékárně během chřipkového období přípravek pro posílení imunity. Rostlinných přípravků je na trhu celá řada. Obecně posiluje naši imunitu hlíva, třapatka, rakytník, šípky a další léčivé byliny. Doplněk stravy by měl být vybírán podle toho, zda obsahuje dostatečné množství účinných látek, které dokáží imunitu podpořit.

Kdy bychom po doplňcích stravy na podporu imunity měli sáhnout?

Když potřebujeme svoji imunitu skutečně posílit a zvýšit svoji obranyschopnost. Většinou nám napoví už počasí.  Ovšem doplňky stravy na imunitu mají daleko širší využití. Jsou vhodné i ve chvíli, kdy na nás „5c488a0bbe73dobrazek.pngněco leze“, samozřejmě i v průběh nemoci a také v období, kdy se naše tělo po nemoci zotavuje.

Jakým způsobem si máme přípravky na podporu imunity vybírat?

Populární jsou přípravky s širokým spektrem vitamínů. Vhodným je například GS Extra Strong Multivitamin obohacený o unikátní Strong komplex, které zahrnuje vitamin 5c488b7dda909obrazek.pngC, Activin, lutein a echinaceu. GS Extra Strong myslí i na starší generaci v podobě přípravku GS Extra Strong multivitamin 50+ se sibiřským ženšenem pro podporu vitality a ginkgem.

Tablety GS Echinacea  AKUT ZÁZVOR obsahují zázvorový extrakt, který je standardizovaný na množství účinných látek. Ty jsou například hojně využívány ve východní medicíně. Zázvor podporuje imunitu, zdraví dýchacích cest a je silným antioxidantem.

5c4ae44a47fd5obrazek.pngGS Vitamin C se šípky obsahuje vitamín C, důležitý pro naši imunitu, zejména v zimním období. Kromě silné dávky vitamínu C je obohacen o tradiční přírodní sílu šípků, to vše v  tabletě s postupným uvolňováním.

Potřebujeme kromě známého vitamínu C na podporu naší imunity ještě jiné látky?

Na imunitu má vliv stav našeho zažívacího traktu, především střev. Ty osídlují probiotika, prospěšné mikroorganismy, které by měly být za normálních okolností součástí imunitního systému každého z nás. Jejich přírodními zdroji jsou kysané zelí, jogurty s živými bakteriálními kulturami nebo kefír a nakládané okurky. GS Laktobacily Forte 21 přinášejí denní dávku vysokého množství 21 miliard životaschopných organismů z celkem 9 důležitých bakteriálních kmenů. Jedná se o velmi odolné kmeny, které jsou zpracovány pomocí šetrné technologie BIO-SUPPORT. Ta jim poskytuje ochranu proti žaludeční kyselosti a díky tomu jejich živé kultury dorazí v dostatečném počtu do míst, kde jich je nejvíce třeba, tedy do našich střev. Mohou je užívat děti, těhotné a kojící ženy i diabetici.

Více informací naleznete ZDE

Přečtěte si také:

Reklama