Každý den je naše redakce zaplavena desítkami různých reklamních e-mailů, některé jsou zcela blbé, jiné se snaží být originální za každou cenu, ale přitom jsou o ničem. A některé dokonce zaujmou. Třeba tenhle mne včera rozesmál. Běžte se podívat na videa na těch stránkách uvedených dole. A hlavně se zamyslete nad tím, zda se dost usmíváte!


Když vidíte úsměv jiného člověka, máte potřebu se také usmívat. Lepší den ale člověku dělá nejen úsměvy

dostávat od okolí, ale také je rozdávat. Úsměv jako jednoduchý zdroj dobré nálady a šťastnějšího života doporučuje pro Školu úsměvu značky Orbit koučka a psycholožka Kateřina Kudláčková.

 

Často stačí jediné slovo, jediný milý úsměv, abychom potěšili znechuceného člověka’ pravila Matka Tereza. A měla pravdu. Lidský úsměv má velkou sílu. Ovlivňuje totiž mysl těch, kteří se usmívají, ale stejně tak těch, kteří se na úsměv dívají,“ říká Kateřina Kudláčková, mentální koučka a sportovní psycholožka. Doširoka se usmějte a sami uvidíte, že se ve Vás rozlil pocit spokojenosti a radosti ze života. A co teprve to vědomí, jak Váš úsměv pozitivně ovlivní lidi, které potkáte – starší paní v tramvaji, řidiče, který Vás pustil na přechodu pro chodce nebo prodavačku v pekárně.

Vědecké studie potvrzují pozitivní vliv úsměvu na naše vnímání i prožívání. Vědci se v nich dívají na školní univerzitní fotky, které se pořizují každý rok. Porovnávají v nich úsměvy a sledují úmrtnost a životní spokojenost lidí z těchto fotek. Zajímavým zjištěním je, že lidé s širším a upřímnějším úsměvem (věda už také dokáže rozlišit upřímný úsměv od předstíraného), žijí déle a projevují větší spokojenost s vlastním životem,“ dodává Kateřina Kudláčková.

Nezáleží, jestli se usmíváte proto, že máte šťastný život, nebo máte šťastný život, protože se usmíváte. Vždy si můžete být jistí, že úsměv Vám sluší a rozdá radost nejen okolí, ale i Vám samotným. Abyste si tento doping dobré nálady udrželi co nejčastěji, založila značka Orbit Školu úsměvu, která si vzala za cíl šířit mezi lidmi pozitivní náladu. Více se dozvíte na www.skolausmevu.cz.

Reklama