Za pracovním i osobním úspěchem stojí úsměv

Úsměv je důležitý nejen pro naši pohodu a pro zlepšení nálady člověka, na kterého se usmíváme. Má vliv také na naši kariéru, vztahy a celkový život. Módní stylistka Kateřina Bahnová, která radí v rámci Školy úsměvu, založené značkou Orbit, je přesvědčená, že zamračenou slečnu nezachrání ani ukázkové míry 90-60-90. Zato veselá boubelka ve stejných šatech zapůsobí mnohem lepším dojmem.

smile„Když otevřete bulvární časopis, kouká na vás dvoustrana, kde módní policie hodnotí celebrity. A většinou se jedná o vzhled právě těch, které na sobě mají stejné šaty od známého návrháře. Jedna se směje, druhá se tváří otráveně. Která dostane za svůj outfit víc hvězdiček? Samozřejmě ta, která se do cvakajících objektivů usmívá. A i když má pár kilo navrch, prostě jí to bude slušet víc než její skoro dokonalé sokyni. Úsměv totiž dokáže opravdu hodně,“ říká módní stylistka Kateřina Bahnová.

Člověk, který se na okolí více usmívá, bývá úspěšnější jak v osobním, tak v pracovním životě. „Pracovní úsměv – tedy ten „nucený“ je důležitý. Ukázkový případ: sedíte v nóbl restauraci, před sebou máte to nejlepší jídlo na doporučení vyhlášeného šéfkuchaře a právě Vám číšník prezentuje drahé archivní víno. Ovšem bez úsměvu. Pouze s povrchním pohledem. Jaký si návštěvník odnese celkový zážitek? Jistě, po té gurmánské stránce asi skvělý, ale do restaurace se pravděpodobně přesto nevrátí. Když je obsluha v restauraci milá a usměvavá, a mohou nabízet jen dobrou svíčkovou, stálých zákazníků mají o dost víc než v té, kde se úsměvy šetří. A domů si odnášejí i tučnější dýška,“ dodává Kateřina Bahnová.

Naučte se rozdávat více úsměvů! Uvidíte, kolik dveří Vám otevřou a Váš život bude šťastnější. Vštípit si radost ze života a usměvavější tvář můžete díky značce Orbit a jejímu projektu Škola úsměvu na stránkách www.skolausmevu.cz.

úsměv

Reklama