Modelky s bříšky, s miminky v náručí nebo v doprovodu roztomilých děvčátek se objevily na přehlídkovém molu a vzbudily nadšení. Neobvykle pojatá kolekce Dolce&Gabbana tak vzdala hold ženě - matce.

m

Matka je pro Italy autoritou a dítě miláčkem. To je obecně známá věc, a kdybyste o tom náhodou pochybovaly, tato přehlídka italské návrhářské dvojice vás o tom možná přesvědčí. Síla matky ženy v ní hraje důležitou roli.

Dolce&Gabbana nepatří k návrhářům, pro které je žena jen pouhým věšákem na šaty. Nechce ji zesměšňovat, deformovat ani přetvářet v bezpohlavní bytosti. Naopak. Ve svých kolekcích dokazují, že ženy milují tak jako správní Italové, ctí tradice a žena je pro ně inspirací a smyslem života.

Žena v jejich pojetí je krásná, smyslná, sexy, ale i vážná a duchovní. Žena, která je hodna obdivu a respektu v jakémkoliv období svého života.

A tato filozofie se odráží hlavně v jejich tvorbě posledních let.

Tentokrát se zaměřili na ženu - matku, a vzdali tak hold nejen mateřství, ale i dítěti.

V kolekci najdeme symboliku v podobě obrazu madony, tmavých barev a rudých růží, ale i humornou nadsázku, k níž D&G neměli nikdy daleko. A tak se na šatech a sukních objevují tisky dětských obrázků či aplikace barevných nápisů, které nás nechávají na pochybách, že dítě tady není jen hezkou „rekvizitou“, ale důležitou inspirací.

Podívejte se na některé klíčové modely do fotogalerie

foto: facebook Dolce&Gabbana

Jak se vám kolekce líbí? Napište mi svůj názor do diskuze.

Čtěte také:

 

 

Reklama