Po letech pauzy zaznamenaly korzety návrat v sedmdesátých letech, kdy je do své kolekce s punkovým nádechem začlenila třeba Vivienne Westwood. V pozdějších letech se tohoto kusu oblečení chytili i návrháři, jako je Jean-Paul Gaultier a Thierry Mugler.

co.jpg
Foto: Shutterstock

Dnes se vyrábějí z elastických a pružných materiálů, které nejsou nepohodlné, ale přesto vytvářejí velmi ženské siluety. Kromě klasických korzetů jsou v nabídce módních řetězců také nejrůznější korzetové topy s ramínky i bez. Ty jsou určené k nošení jako hlavní část oblečení, nikoli jako spodní prádlo.

Korzety a korzetové topy byly letos k vidění na týdnech módy. Do své kolekce je začlenila například značka Dion Lee nebo Balmain. Ze známých osobností je často nosí herečka Megan Fox, zpěvačka Cardi B nebo Dua Lipa.  

Korzetové variace

Možností, jak tento kus oblečení nosit, je celá řada. Můžete si například obléknout obyčejnou bílou košili a korzet (top) přes ní. Skvěle bude vypadat i v kombinaci s oversize košilí s balonovými rukávy. Korzet ji v oblasti pasu hezky stáhne. Kromě košile můžete korzetem ozvláštnit i šaty – upnuté, ale i volné.

Tento kus oblečení je možné si vzít i jen tak pod sako, blejzr nebo pod již zmíněnou košili. Budete vypadat elegantně, ale zároveň velmi žensky a sexy. Další možností je korzet obléknout na body nebo upnutý rolák s dlouhým rukávem.

6256ce52e80abobrazek.png
Foto: Shutterstock

V nabídce jsou i druhy, které se dávají jen do oblasti pasu a nemají vrchní část, jsou to tedy spíše korzetové opasky. Nechybí ani verze topů ve zkrácené délce, které vypadají skvěle třeba k džínům s vysokým pasem.

62555ad14452akol2.jpg
Foto: Shutterstock

Topy hravých barev se hodí i k takzvanému color-blockingu, což je na jaře ideální způsob, jak vystoupit z davu. Při této metodě se kombinují na první pohled nezkombinovatelné barvy. Vydat se ale můžete i opačnou cestou, kdy bude korzet barevně odpovídat spodní části oblečení. Monochromatický look z módy totiž nikdy nevyjde.

Ke klasickému černému korzetu lze zase obléknout třeba vzorované barevné kalhoty a pokud chcete vypadat skutečně svůdně – na večerní příležitost bude výborná kombinace s koženým či koženkovým spodkem v podobě sukně či kalhot. 

Experimentovat můžete i s materiály – nemusí jít jen o satén apod., sáhněte třeba i po džínovině.

A co se týče doplňků, pokud chcete svému looku dodat ještě trochu více aristokratického nádechu, volte perlové náušnice, náhrdelník či náramek.

Z nabídky českých e-shopů jsme vybraly několik stylově rozdílných kousků. Prvním je denimový top ze Zalanda (714 Kč). Další, který disponuje jarním květinovým motivem, prodává Gate (278 Kč). Třetí v pořadí je klasický černý saténový a v nabídce ho má Reserved (799 Kč). A posledním tipem je smaragdový top opět ze Zalanda (1010 Kč).

62555ae7efea1kol3.jpg
Foto se souhlasem: Zalando, Reserved, Gate,

Zdroje: Vogue, Fashion Magazine, Style Caster, What to Wear, Nylon

Čtěte také:

Reklama