Od září se budeme dívat na jinou českou televizi. Nebojte, nevzniká nová, nemění se majitel nebo poplatky. Vysílací kanály České televize budou mít jinou grafickou podobu. Logo zůstává zatím stejné, takže bychom neměly být zmatné, cože jsme si to právě zapnuly. Pořady budou mít nové znělky a upoutávky. Na úterní tiskové konferenci sdělil generální ředitel ČT Jiří Janeček, že důvodem změn je sjednocení grafické tváře České televize. Označení každého programu bude od září tvořit číslice z jeho názvu, tedy jednička, dvojka, čtyřka nebo dvacet čtyřka. Společným znakem označení všech čtyř programů ČT pak bude vodorovná čára nad číslicí daného programu. Abychom věděly, který kanál máme zrovna na obrazovce, podíváme se do jejího levého rohu, kde bude ten který kanál zobrazen.

 

Součástí nové grafiky budou i nové slogany pro jednotlivé programy i jeden společný pro celou Českou televizi. Pro ČT1 zvolila televize slogan Vítejte na jedničce", pro ČT2 Jiný prostor". Sportovní kanál bude provázet sousloví Žijeme sportem" a zpravodajskou stanici ČT24 pak Informační náskok". Pro celou ČT se bude používat slogan Jsme Česká televize".

 

Nový vizuální styl je podle zástupců ČT svou podobou vystaven tak, aby atmosférou a zpracováním oslovil všechny reálné cílové skupiny ČT.


Tím si nejsem tak jistá, ale já zůstanu této televizi věrná, i bez nových hesel a upoutávek.

Takto budou vypadat některá nová označení kanálů:

 

 

Ovlivňuje vás grafický styl televizních pořadů?
Uvítáte jiné upoutávky a znělky?                                                                         
Jak se vám líbí nové slogany?
Poznaly byste, že se díváte na tu „svou“ televizní stanici i bez loga?Líbí se vám tato označení?

 

 A takto události" a označení

 programu ČT2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama