O Kanárských ostrovech jste na našich stránkách už četli celou řadu informací.
Chystáte-li se však právě toto místo navštívit, určitě nepohrdnete ani těmi následujícími.

Prvními cizími návštěvníky na Kanárských ostrovech byli pravděpodobně arabští námořníci. Ti přistáli na ostrově Gran Canaria, kde se jim dostalo vlídného přijetí, již před 2 000 lety. Jak se však ukázalo v pozdějších staletích, ani tady se pohostinnost (stejně jako na jiných místech planety) domácímu obyvatelstvu nevyplatila.
Evropané sem přišli až ve 14. století, kdy janovský námořník Lanzarotto Marcello kolonizoval ostrov později nazývaný jeho jménem. Po té se sem vydávali otrokáři, hledači pokladů a misionáři. Trvalo to ještě několik desítek let, ale ostrovy nakonec byly podrobeny Španěly.

Dnes už sem přijíždějí lidé z celého světa, aby si užili dovolenou se vším, co k ní patří. Historie je zapomenuta nebo připomínána spíše jen okrajově...
Díky příjemnému mírnému klimatu je na Kanárských ostrovech možné provozovat většinu činností a sportů po celý rok.

Vodní sporty samozřejmě převládají, ale sportuchtivé návštěvníky zde také čekají některá překvapení - od kanárských zápasů ve volném stylu až po seskoky padákem.

Rybaření
Podle počtu místních obyvatel, kteří tráví své volné chvíle rybařením, lze usuzovat, že výsledky stojí za to. Nejlepší recept na dobré úlovky je jednoduše sledovat, co dělají místní rybáři a kam chodí lovit. Fakt, že levná rybářská výstroj je běžné k dostání, ještě umocňuje touhu mnohých turistů...
Dokonce zde mohou získat i povolení pro lov žraloků, barracud, tuňáků a jiných ryb na širém moři!  

Již výše byla zmínka o kanárském zápase ve volném stylu - tzv. lucha canaria.
Znáte? Neznáte? Asi bude stát za to, se u něj na okamžik zastavit.

Podobně jako zápasy sumo je tento zápas směsí kultivovaného rituálu s primitivním funěním a zastrašováním. Hlavním cílem zápasu je složit soupeře na zem.
Kořeny tohoto sportu lze však jen velmi těžko vystopovat. Možná má svůj původ v Egyptě, možná jej zavedli původní obyvatelé ostrovů Guančové...
Nejlepší příležitostí, při níž je možné zápasení la lucha zhlédnout, jsou různé fiesty a folklórní slavnosti. Konají se pravidelně od prosince do května na stadiónu Lopez Socas v Las Palmas, o dalších zápasech najdete pak zcela určitě i informace v denním tisku.

Nalákali jsme vás nebo dali prostor ke snění? Pak ještě na závěr ještě doplňme další možnosti sportovního vyžití.
Lze dělat a zabavit se skutečně ledasčím, takže můžete žádat podrobné informace o golfu, jízdě na koních nebo horských kolech, skákat s padákem, hrát tenis, provozovat pěší turistiku, potápění, surfing, plavání, vodní lyžování, windsurfing i jachting.
A pokud nejste zrovna aktivní typy a chcete raději pasivní zábavu, pak se před vámi otevírá široká paleta festivalů (většinou folklórních), karnevalů, flamenga i tradičních svátků.
A že nemusejí strádat ani vaše děti?
To už je ale jiná kapitola...

Více informací: www.canariatravel.cz

nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6,
případně na telefonu: +420 / 2 / 24 94 70 00 nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.