Čtenářka s nickem Eliana nás provede celou historií svého zkrášlování nehtů. Od mateřské školky po současnost. Přečtěte si moc zajímavý příspěvek a možná vás bude inspirovat k tomu vašemu.

Na nebi ani beránek a tak si dovolím popřát hezký babo-letní den.

Nehtíky jsme si malovali už ve školce - jak kluci, tak i holky.  Brzy jsme pochopili, že voskovkama to moc nejde (ty jsou lepší na zeď a nábytek), zato fixy jsou na nehty ideální! Vždycky jsme se zašli za dřevěný hrad a tam si vymalovávali nehtíčky všemi barvami. No jo, trošku jsme občas přetáhli, ale byla to švanda. Pak jsem dostali na prdelky. To už  švanda nebyla.

Jako majitelka dvou sester jsem měla to privilegium, že mi občas namalovaly alespoň malíčky na rudo. Jak já byla šťastná a pyšně to ukazovala ve školce, kde frčely jen ty fixy...

Ve škole děvčata nesměla nosit kruhové náušnice, tašku přes rameno a nalakované nehty. Jako revoltu jsme v osmičce po uzavření známek přišly všechny holky s černýma nehtama, namalované i s kruhama v uších... a uzavřely tak docházku na základní škole.

 Vždycky jsem obdivovala nehty mé nejstarší sestry. Má dodnes krásné štíhlé prsty, upravené nehty, lehce delší, ale decentně a celý život používá bílý perleťový lak a její ruce vypadají nádherně. A to se ráda hrabe v hlíně na zahrádce, chodí do lesa a nedávno skládala uhlí.

 Na střední škole jsem nosila ruďásky, černé hadry a rudou rtěnku...bylo to, jak se dneska říká, cool Veselý obličej .Posledních 15 let nosím nehty kratší a laky spíš světle růžové a fialkové, občas to však s kamarádkou napálíme na modro nebo nějakou divočinu, když jdeme  spolu na kafčo probírat život. Nehty na nohou si lakuju stále, ale po úrazu palce na pouti, mám nyní výmalbu tmavě fialovou...

Nechala jsem si jednou jedinkrát udělat gelové nehty....nedopadlo to dobře...zánět lůžek kolem nehtu, nevydrželo to ani týden, pak to šlo dolů a bylo mi to strašně nepříjemné. Upřímně nesnáším tyhle umělé dlouhé drápy na někom, kdo s tím pak zápasí u pokladem a klávesnic..... považuju to za nevkus a  připomíná mi to  čarodějky z chaloupky na muří nožce...hlavně tu muří nohu....

Eliana

Těmi „fixovými“ nehty jste mi připomněla dětství mých dcer, až mě to dojalo. To byla moc roztomilá doba.

Také jste si takto krášlila nehtíky? Nebo vám maminka už půjčovala lak? A co ve škole? Směly jste mít nalakované nehty? Jaké nehty máte dnes? Nosíte je nalakované? Dáváte přednost jemným barvám, nebo se nebojíte výrazným a nápadných? A co na nohách? Máte je sladěné s rukama, nebo jste odvážnější? A co vy, co si nehty nelakujete? Proč jste se rozhodla pro přírodní vzhled? Máte pro to nějaký vážný důvod?

Napište nám cokoliv, co se týká úpravy nehtů. Na vaše příspvěky se budu těšit na adrese:

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama