Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka s nickem lleennaa, která se poučila a po bolavé zkušenosti se slunci raději vyhýbá.

Dobré odpoledne přeji všem. Jak se říká, všeho s mírou. To platí i pro opalování. Jako náctiletá jsem se každé léto slunila na koupališti, u přehrady, na zahradě, prostě kdekoliv. Chtěla jsem být hnědá jako milka - HNĚDÁ, ne fialová. Začínaly jsme s děvčaty chytat bronz už na jaře, kdy nás sluníčko těšilo svými paprsky. Tohle řádění a vítání nejen předčasného stárnutí kůže, ale i rakoviny, mě přešlo po brigádě v 16-ti letech. Chodila jsem sbírat rybíz. Když bylo pod mrakem, trochu sprchlo, tak se sbíralo celkem dobře. Ovšem v červenci bývají i pěkný horka...

Ten den hlásili přes třicet stupňů. Vzala jsem si dostatek jídla, pití a říkala jsem si, že se při práci aspoň opálím. Já blbec jsem sbírala celý den, přes poledne. Postupně jsem si svlékala jeden kus oblečení po druhém, až jsem sbírala jen v podprsence a pidikraťáskách. Byla jsem si stoprocentně jistá, že mě v tom pekelném vedru nemůže nikdo šmírovat. Při těch stupních, co tenkrát byly, by toho dotyčného jistě trefil šlak.

Po návratu domů mě málem kleplo. Červená bylo slabé přirovnání. Já byla rudá! Na tvářích, na uších, na stehnech, zádech, prostě všude. Abych dovršila svou dávku debility, šla jsem si dát studenou sprchu. A neštěstí bylo na světě. Všude mi naskákaly puchýře. Na ramenech a uších byly nejhorší, ty pálily jako čert. Ani nevím, zda jsem tenkrát v noci spala. A jestli ano, určitě ne v leže. Jediná neopálená část na těle byla má zadel, do které bych se s chutí nakopala. Dva dny jsem nevylezla mezi lidi, jen bych je děsila. Stříkala jsem se panthenolem a modlila se, abych to ve zdraví přežila.

Kůže se zhojila a já po pár dnech machrovala opět na brigádě. Ovšem v teplákách a triku s dlouhým rukávem. Přes poledne jsem se pokorně schovávala do stínu pod stromy.

Každopádně od té doby sluníčko nijak nevyhledávám lleennaa

Něco podobného se stalo určitě každé z nás. Vy jste si vzala ponaučení, ale většina se oklepe a stejnou chybu opakuje i několikrát

Už se vám také stalo, že jste se takhle spálila? Jak jste se „léčila“?Poučila jste se? Nebo stejnou chybu opakujete každý rok? Opalujete se ráda, nebo se slunci raději vyhýbáte? Napište nám na dnešní téma Opalování. Máte s ním spíš špatné zkušenosti, nebo dobré?

redakce@zena-in