píše novopečená maminka, čtenářka Lenka. Dříve přitom dlouhé nehty nosila a hodně experimentovala i s barvami laků. Dnes jí dlouhé nehty nejdou dohromady s dítětem, a nedokáže si představit, že by ho mohla něžně pohladit

Milá redakce a ženy-in, dnešní téma mě zaujalo, tak jsem si řekla, že také něco napíšu, ačkoliv jsem jindy  opravdu zdrženlivá. Co já jsem se s nehty neexperimentovala. V pubertě jsem se vyblbla s různými obrázky, pak jsem vyzkoušela dlouhé umělé drápy, všelijak „potištěné“ vzorečky a nakonec jsem zakotvila u gelových nehtů. Moje nehty jsou totiž strašně měkké a často se mi zatrhávaly. Určitě znáte ten pocit, když se zachytíte nehtem třeba o punčochu. Brr, naskočila mi „husina“.

Gelové nehtíky jsem si fakt užívala, nechávala jsem si je krátké, takže vypadaly opravdu přirozeně. Když jsem čekala malou, a byla na rizikovém těhotenství, měla jsem jiné sta¨rosti, než nehty. Gelovka jsem posupně nechala odrůst a „vrátila“se ke svým přírodním. Jsou sice stále měkké, ale protože je díky miminku udržuji opravdu krátké, už s nimi nemám tolik problémů.

Lakuji si je jen zpevňovacím podkladovým lakem a jsem spokojená. A vůbec si nedokážu představit, že bych se někdy vrátila k těm dlouhým hrůzám, co jsme nosila předtím. Dítě a drápy k sobě prostě nejdou dohromady a když vidím třeba v poradně nějakou mamču s nehty jako čarodějnice, lituji jejího dítěte.

Copak ho může máma hezky něžně pohladit?

Lenka

Pozn.red.Text nebyl redakčně upraven

Milá Lenko, také se mi nelíbí dlouhé drápy u hlavy dítěte, ale takové matky argumentují tím, že už s nimi umí zacházet a s krátkými nehty by naopak byly neohrabané a tím pádem svému dítěti nebezpečné.

Věříte tomu, milé ženy-in? Jaké máte zkušenosti s dlouhými nehty? Umíte s nimi nejen hladit, ale i psát a vykonávat domácí práce? Napište nám na dnešní téma: redakce@zena-in.cz

Reklama