Iva je maminkou půlroční dcerky a bohatě ji stačí, že kolem ní celý den skáče a nemá skoro žádný čas pro sebe. Její muž je totiž hodně pracovně vytížený a doma moc nepomáhá. Její často špatnou náladu ještě prohlubuje skutečnost, že jí přijde, že každého zajímá akorát její dcera. Přitom i Iva by chtěla trochu té pozornosti.

6479cc180f148obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Když jsme si dceru přivezli z porodnice, najednou se strhla lavina. Všichni ji chtěli co nejdřív vidět. Na návštěvu se začaly zvát i kamarádky, které na mě předtím neměly čas a které jsem pěkně dlouho neviděla. A dokonce se mi ozvala i babička, se kterou jsem se před třemi lety pohádala a ona se mnou přestala mluvil. Najednou se chtěla usmířit a teď jezdí na pravidelné návštěvy. Kvůli mně to ale není. Zdá se, že malé miminko je magnet na návštěvy, které si ho chtějí pochovat a pomazlit se s ním,“ popisuje Iva.

Ta tvrdí, že když přijde manžel z práce, ptá se v první řadě na malou, co celý den dělala, jestli udělala nějaký pokrok apod. Ve stejném duchu se odehrávají i téměř všechny Iviny telefonáty s příbuznými a kamarádkami.

„Skoro nikdo se mě neptá, jak se mám já, nechtějí se se mnou bavit o jiných tématech. Zajímá je jen dcera. Když přijde na návštěvu mamka, aby si se Sárinkou pohrála, tak se mi zdá, že kolikrát ani neposlouchá, co jí říkám, ale věnuje stoprocentní pozornost jen dceři. Bylo by fajn, kdyby si lidé, kteří něco podobného dělají, uvědomili, že když se žena stane matkou, neznamená to, že už není ničím jiným. Taky si chci popovídat třeba o tom, co zrovna frčí, co se děje v politice nebo o tom, jak se mám,“ uzavírá.

Zdroj: respondentka Iva

Čtěte také:

Reklama