Chcete-li vašim dětem dát to nejlepší do života, stravujte je tak, aby byly zdravé. Hlavně v prvních letech jejich života jste to právě vy, kdo rozhoduje o tom, co budou vaše děti jíst a v jakém množství. Vy můžete ovlivnit jejich jídelníček tak, aby jim dal zdravý základ pro celý budoucí život. Jak na to? To se vám pokusíme přiblížit v zářijových článcích v rubrice Vaření.  

Jako první se budeme věnovat uspořádání jídel během dne. Děti mají obvykle celý den hodně nabitý. Dopoledne škola, odpoledne úkoly, zájmové činnosti a kamarádi. Na tohle všechno spotřebují hodně energie, kterou jim musíme dodávat správně vyváženou stravou. I při takhle nabitém dni by navíc měly děti jíst pravidelně.

Základem je pochopitelně snídaně. Ranní spěch rodičů do práce a dětí do školy se projevuje na tom, že téměř polovina dětí školního věku nesnídá. Přitom je prokázáno, že nedostatečný příjem potravin navozuje poruchy pozornosti a zvyšuje únavu dítěte. Stejné je to s nedostatečným příjmem tekutin. Proto by měla snídaně dětí obsahovat dostatečné množství tekutin. Jen tak se dětský organismus může dostat do té správné formy.

Do školy by děti měly být vybaveny vhodnou svačinou a opět dostatečným množstvím tekutin. Velice vhodné je doplnit každou dětskou svačinu (a vpodstatě každé jídlo) o ovoce a zeleninu. Raději dětem ubereme plátek sýra či uzeninu a nahradíme je zeleninou. Je to lepší, než argumentovat tím, že na zdravou výživu nemáme peníze. Ovoce dětem obvykle chutná, takže by neměl být problém ke každé svačině přibalit jablko, banán nebo jakékoliv jiné, i sezónní ovoce.

Obědy v každé škole zajišťuje školní jídelna. Ne vždy však jídlo, které se tady podává, dětem chutná. Tyto děti mají buď možnost stravovat se doma, pokud maminky připravují denně obědy. Jiné zase dostávají od rodičů peníze na nákup obědu. Bohužel, děti peníze investují do sladkostí, smažených brambůrků, coly a do nejrůznějších lákadel z fast food. Je proto lepší těmto dětem podávat teplé jídlo až po návratu domů.

Odpolední svačinu děti většinou konzumují už doma. Platí pro ni vpodstatě stejné zásady jako pro dopolední svačinu. Opět dětem hodně doplníme zeleninou i ovocem.

K večeři, která může, ale nemusí být teplá, je dobré podávat jako přílohu znova čerstvou zeleninu, tentokrát třeba v podobě míchaného salátu. Děti jsou nadšené, pokud jim naservírujete proužky nejrůznější zeleniny, které si mohou namáčet ve studené omáčce, tzv. dipu.

Článek byl zpracován podle odborných poznámek dietní sestry Lady Kovářové.

Příště: konkrétní tipy na jídlo pro děti

                               
Reklama