Ve včerejším článku na téma placebo jsme zmínili homeopatii tak trochu v negativním slova smyslu. Přesto jsou mezi námi mnozí, kteří s touto léčebnou metodou mají dobrou zkušenost a nedají na ní dopustit.

Víte, jak může homeopatie pomoci při početí, těhotenství a porodu? O tom vám řekne více lékařka Lucie Mynářová, která homeopatii provozuje.

Když se nedaří otěhotnět

homeV současné době je zázrak už samotné početí, a to je to místo, kde bych ráda začala. Mnoho mých klientů přichází právě v době, kdy se otěhotnění nedaří. Jak tedy na to?

Snažím se své klientky udržet alespoň rok bez antikoncepčních pilulek. Myslím si, že tělo potřebuje nějaký čas k tomu, aby se vyčistilo a nahradilo pseudomenstruační cyklus (umělý, bez ovulace, s minimálním vlivem na sliznici dělohy) tím přirozeným, menstruačním, případně aby došlo k úpravě délky a síly cyklu. Zároveň někdy dojde k odhalení problémů dosud maskovaných. Nejčastěji jde o poruchy štítné žlázy, které by v případě otěhotnění mohly být příčinnou samovolných potratů, vrozených vývojových vad nebo následně potíží s tvorbou mateřského mléka a tím pádem i s kojením. A to zde nemluvím o možných psychických i fyzických obtížích matky.

Dalším doporučením je homeopatický lék Nux vomica (9CH 3 granule jednou denně), který pomáhá tělu vyloučit látky, jež do něj nepatří. Výhodou je použití u obou partnerů zároveň. Lék nejenže pomáhá k detoxikaci a působí projektivně na játra. Může zároveň pomoci navrátit muže (ale v dnešní době stále častěji i ženy), uvězněné svým egem v práci, domů k rodině.

Posledním pomocníkem je také čas, který období přípravy na rodičovství přináší. Budoucí rodiče se začnou více zajímat o své zdraví, a tím i o sebe, a většinou začnou přemýšlet o miminku jinak. Uvědomí si, že otěhotnění není samozřejmost, ale zázrak, a že pro něj nebo, chcete-li pro sebe, musí něco udělat. To je velice těžké. Obzvlášť nyní, kdy žijeme velice rychle, na zdraví máme zázračné pilulky a na děti umělé oplodnění. Každý den polykají tisíce žen hormonální preparáty, vylučují je močí a my je zase všichni, včetně našich mužů, pijeme. Nevím, zda čističky tato stopová množství zachytí, ale vím, že v homeopatii se používají právě takto naředěné látky a rozhodně mají své účinky. To už se ale dostávám někam jinam, než bych chtěla.

V době těhotenství

Pojďme se zase vrátit k hlavnímu tématu. Přípravu na otěhotnění jsem shrnula, na řadě je těhotenství samotné. Je to období velkých změn, které nemusí být vždy stoprocentně radostné. Žena se mění, stejně jako její role i role její rodiny a přátel kolem ní. Je to mnoho změn, s nimiž jsme nepočítali, a to může být příčinou spousty rozporuplných názorů i pocitů, které nás provází.

Obzvlášť, je-li těhotenství první a žena se učí, co to je být matkou. Všechny tyto důvody mohou být příčinou mnoha psychických i fyzických stesků a důvodů, proč navštívit homeopata. A zde je můj vztyčený ukazováček – POZOR! V těhotenství se velice snažím vyhýbat obecně fungujícím lékům, i těm, které dosud žena s úspěchem užívala. Ptáte se proč? Je to snadné, v těhotenství si miminko přetváří maminku k obrazu svému tak, aby se mu v ní dobře „bydlelo“. To je důvod mnoha neúspěchů homeopatie v těhotenství. Miminko chce jedno a maminka druhé. Je to trochu boj, kdo s koho.

Z výše uvedeného vyplývá, že nejjednodušší těhotenství, z pohledu homeopata, jsou ta, kde jsou si maminka a miminko hodně podobní. Druhou příčinou nezdarů bývají dědičné vzory, které se v těhotenství a při porodu dostávají na povrch. Jsou to takoví kostlivci, kteří se dostávají ze skříní. Jednodušší je to s těmi, o kterých víme a umíme je pojmenovat. V takových případech je homeopatie výborným pomocníkem. Pokud ale neznáme příčinu, doporučila bych spíš psychoterapii, vizualizace nebo kineziologii pod odborným dohledem.

A co po porodu?

A konečně se dostáváme k vrcholu, a to je porod samotný. Pokud je spontánní, krásný a bez komplikací, tak mě asi nebudete potřebovat. Ale pokud se něco zvrtlo, budu se vám snažit ze všech sil pomoci. Nejjednodušší pro mě je vše řešit co nejrychleji, prostě za tepla, protože pokud k tomu nedojde, mám místo jedné klientky minimálně dva. Jak to myslím? Pokud maminka rychle vyhledá pomoc, většinou se rychle zotaví a může být se svým miminkem a rodinou. Pokud ne, problémy se začnou řetězit, miminko je odrazí jako zrcátko a nakonec dorazí i zoufalý manžel.

Co tedy budete po porodu potřebovat nejčastěji?

  • Arnica montana je lék všech traumat. Je to úžasný lék, který zlepšuje prokrvení, hojení, ale i psychiku. Neumím jej sama popsat lépe než jako lék na nepodařený a traumatický porod. Ale zároveň udělá velkou službu, i pokud vše proběhlo dle našich představ.
  • Staphysagria je velký ženský lék. Dá se obecně užít všude tam, kde bylo napácháno nějaké násilí. Lék má velkou přitažlivost k močopohlavnímu ústrojí a funguje na infekce močových cest, po cévkování, při pohmoždění močových cest při porodu. Jeho druhou silnou stránkou je zlepšení hojení čistých řezných ran a jejich zašití (nástřih hráze, ale i císařský řez). A psychicky jde o jakékoli násilí způsobené zdravotníky nebo průchodem miminka.

Nejlépe se mi osvědčilo vzít oba tyto léky v ředění 15CH a rozpustit je do pití, které maminka popíjí celé dny. Léky se tím potencují a dávkování je optimální.

Z celého srdce Vám přeji úspěšná početí, klidná těhotenství a porody dle Vašich přání. Pokud se však něco nezdaří, nezoufejte a najděte si pomocníka, který Vám se vším rád pomůže.

Zdroj: www.respektkporodu.cz

Reklama