Peklo byl obraz, který visel v dědečkově pracovně a naši čtenářku děsil a zároveň fascinoval. Styl, ve kterém byl zařízen dědův pokoj ovlivnil i její vkus a zatoužila ho alespoň trochu napodobit..

Krásné pohodové úterý všem, i těm, co se nevyspali třeba do růžova....Celý život jsem tíhla ke stylu 1.republiky. Inspirovali mne k tomu moji prarodiče. Respektive dědeček, který sbíral obrazy -převážně vesnické motivy, portréty, krajinky.

Jeho pracovna mne přitahovala jako magnet, o tom jsem už psala. Starobylý nábytek, psací stůl, psací stroj, nádherná knihovna plná knih. U psacího stolu krásná čalouněná židle. Vedle stojací lampa, která vrhala letmé světlo na obraz, kterého jsem se bála - Peklo.

Veliké plátno, které znázorňovalo pravé peklo. Rohatí čerti lili nepoctivému hospodskému trychtýřem jeho ředěné víno do krku ,měl už obrovské břicho. Obraz byl prozářen ohněm, kde další rohatci přikládali pod kotle. Morbidní téma a já z něj nemohla odtrhnout oči. Sama bych do jeho pracovny nebyla nikdy vstoupila. Měla jsem respekt právě z tohoto plátna. Ještě jednu věc jsem tam ale milovala.

Byla to veliká zelená kachlová kamna,která v zimě sálala příjemné teplíčko do celé místnosti. Tě žké závěsy v oknech dokreslovaly tu neopakovatelnou atmosféru.

Odmala jsem si přála mít něco v tomto stylu. Zadařilo se. Obývák a moje pracovna jsou opravdu vydařené podle stylu mých prarodičů. Vysoká knihovna plná knih/hodně jich mám po dědečkovi/. U vykládaného stolu čalouněná židle, na stěnách visí obrazy starých českých vesniček, dědečkův dům, dokonce mám i svůj portrét zamlada.

Ty po dědečkovi jsou pověšené na výsostných místech. A můj sen, kachlová kamna, jsem si také splnila. Jsou sice menší, hnědá, ale dokážou dotvořit kouzlo toho, čemu my říkáme DOMOV. Na jednu věc jsem zapomněla. Žádné peklo mi na stěnách nevisí. Mám ráda pozitivní témata....

ekleinovka

Milá ekleinovko, škoda, že jste nám neposlala nějakou fotku, podle popisu to musíte mít doma moc krásné.Ale ctím vaše soukromí a plně respektuji, že si ho chcete nechat jen pro sebe.

Jak jste na tom se zdobením stěn vy, milé ženy-in? Co si na ně nejraději věšíte? Pošlete nám fotku svého nejmilejšího obrázku, nebo předmětu, který vám visí na zdi?

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama