Čtenářka Iva K má hrůzu z prázdného prostoru pod sebou, přesto si užila dovolenou v Českém ráji. Ne tak jízdu na centrifuze na pouti. Však si to přečtěte samy. Díky Ivo K za Váš příspěvek.

Krásný den milé Ž-ínky.

Od malinka se bojím výšek. Je pro mě problém vyšlapat schody někde na rozhledně a koukat do krajiny. Když jsou to navíc schody železné a koukám i pod sebe, tam tam mě nikdo nedostane. Jednou jsem se nechala přemluvit a pud sebezáchovy na mě zapůsobil hlavně při sestupu. Tak zpocená a ve stresu jsem nikdy nebyla. Nemám prostě ráda pod sebou prostor. Mám pocit, že se okamžitě něco uvolní a já spadnu do prázdna. Maminka si se mnou docela užila. Nechtěla jsem chodit do schodů a ze schodů. Nebo  koukat na vodu někde z mostu, nebo přehrady, byl pro mě strašný zážitek. Teď už to pro mě není takový problém. Prostě jsem si zvykla na ten stres a bušení srdce. Ale cílené výlety někde na rozhledny prostě nevyhledávám.

Přesto jsem prožila krásnou dovolenou v Českém Ráji. Procházeli jsme se s manželem od jedné vyhlídky ke druhé. Já jsem obdivovala skály a pevnou zem pod nohama,  A koukala se hlavně před sebe a nad sebe. Na stromy, kytky, skály nade mnou ale při příchodu k nějaké vyhlídce jsem měnila barvu na bílou. On doslova roztál a koukal do prázdna padesáti metrů ale mě se dělalo vždy špatně a stála jsem hooodně daleko od kraje. Prostě mi výšky nedělají dobře.


Minulý rok mě přemluvila mamka na kolotočích na vstup na centrifugu. Ona na ní chodí se sestrou často a doufala, že se to i mě bude líbit. Takhle ze země to nevypadá na žádný adrenalín. Ale jakmile přidali rychlost a já visela hlavou dolů, tak opravdu pěkně děkuji, už nikdy nechci. Jako by tušili, že jsem tam poprvé a taky naposled, tak pustili zpětný chod. Ze začátku pomalu a pak pěkně rychle. Nechtěla  jsem koukat už  před sebe a raději zavřela oči a ječela a ječela. Opravdu strašný zážitek. Po vystoupení z toho kola jsem šla cik cak. Držela se zábradlí a čekala,  až mě ta závrať přejde. Tak se mi motala hlava.  S mamkou  to skoro nehlo. Prostě vylezla a šla si k sestře pro kabelku a nazdááár. Já jsem měla problém se udržet na nohách. Né tak jít rovně. Na kolotočích si klidně sednu na řetízkáč, labutě, ale centrifugu a jiné hrůzy opravdu už ne.

Mějte se krásně a zbytečně neriskujte. Zdraví je přeci jen jedno.

Iva K.
Text nebyl redakčně upraven


Jaký je váš nejlepší adrenalinový zážitek?

  • Máte ráda adrenalinové atrakce a sporty?
  • Nebo se jich straníte?
  • Na čem nejstrašnějším jste byla?
  • Co vás z adrenalinových atrakcí nejvíce baví?
  • Máte nějakou zajímavou historku spojenou s adrenalinovým sportem, či atrakcí?
  • Klepete se na zemi i za ostatní strachem a nemůžete se na to ani dívat?
  • Kam byste nás za adrenalinem pozvala?
  • Jaké bylo vaše nejlepší adrenalinové dobrodružství?

A nabízí se i mnoho dalších podotázek. Tak neváhejte, sedněte a pište své názory, příběhy a historky,  posílejte své fotky a videa na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jednu z vás odměním za příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit, balíčkem potřeb pro adrenalinové nadšence.

Reklama