Čtenářka ekleinovka miluje výšky. Píše vám proč a jaké při tom zažívá pocity. A přidala krásné fotografie. Milá ekleinovko, asi tušíte, že Vám rozumím. Mám to podobně. Díky moc za příspěvek, který mi mluví z duše. Už se těším na hory…

Hezký den všem,kteří se výšek či hloubek bojí nebo je nemusí,i těm,kteří je rádi mají a vyhledávají je.
 
Já vyhledávám obojí. Odmala mne to táhne buď pod hladinu,nebo co nejvýše.Jasně,jsem v tomhle cvok,extrémista. Namísto zodpovědnosti mne vždycky přetlačí touha po nevšedním zážitku. Děti mne kolikrát ,,pokárají“ s tím,že bych už konečně měla dostat rozum.Beru si to k srdci,ale jen do chvíle,kdy se mi naskytne příležitost k dalšímu výšlapu....

1

No řekněte,není to nádhera vidět svět skoro z ptačí perspektivy? Pod vámi nekonečný nádherný výhled . Splýváte s oblaky . Jste úplně nejvýše a cítíte ono zvláštní chvění po celém těle. Je to nepopsatelně nádherný okamžik.

2

Musíte to zažít na vlastní kůži. Prostě extáze. Jak stárnu,vnímám tyhle okamžiky ještě intenzivněji. Užívám si to.Mám ale k horám určitý respekt.Hranici,kterou už nepřekračuji.Jednou jsem si pořádně naběhla vlastní nerozvážností. Uklouzla jsem po ledové plotně a jela....

3

Zafungoval buď pud sebezáchovy nebo někdo nade mnou držel ochrannou ruku.Prostě jsem se zachytila rukama výběžku. V tu chvíli jsem nevěděla,která bije. Poléval mne pot po celém těle a tepová frekvence se blížila k hranici rizika. Od té doby bez jištění ani náhodou. Tahle vlastní hloupost mne pořádně vytrestala.A poučila.

4
S potápěním je to podobné. Korálové útesy jsou nádherné. Jen kvůli nim mne láká Rudé moře,kde je podmořský svět tak barvitý,až oči přecházejí. Jsem tak unešená barevnými korály,sasankami a mořskými živočichy,že se kolikrát vzdálím daleko od břehu. Jasně,že se leknu.Kyslíku málo,lehce zmatkuju.Ploutve jsou dobrým pomocníkem.

5

Pár záběrů a můžu se konečně nadechnout.Potom už to krauluju ke břehu,jako když jde o život. S blížícím se pobřežím se mi udělá hned lépe.Muž je ze mne kolikrát hodně vyjukaný. Ve vodě mi nestačí.Na horách mne má pod kontrolou.Říká,že ho jednou ze mne klepne.Nedělám mu to naschvál.Já se prostě tak kochám těmi krásami a novými objevy,že ztrácím pojem o čase a prostoru.Taková jsem prostě já. A jiná už nebudu. No řekněte,v mých letech? :))

6
Krásné a nevšední zážitky mi pomohly přežít a vytlačit spoustu nepříjemných okamžiků v mém životě.Jsou mojí součástí.Jsou kusem mého JÁ. A vzpomínky na ně mám trvale uložené v paměti. Mohu si je kdykoli v hlavě přehrát.Jsou moje a ty mi nikdo nikdy nevezme. Jsou mým velkým bohatstvím.

7
ekleinovka
Text nebyl redakčně upraven


Dne máme téma:  Bojíte se výšek?

  • Bojíte se výšek?
  • Nebo vám hlubina pod vámi přináší radost a potěšení?
  • Máte závratě?
  • Hroutíte se na přehradách, rozhlednách a věžích?
  • Lezete na komíny a střechy?
  • Milujete lezení po skalách?
  • Nesnášíte schody, které jsou točité?
  • Bojíte se letadla?

Vaše příběhy, úvahy, zážitky, fotky i videa posílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes odměním. Dárek vyberu podle toho, zda máte výšky ráda, nebo nerada…

Reklama