V dnešní době je možné všechno! Jediné, co vám bude stačit je znalost jejich funkcí. A není to v podstatě žádná věda. Nevěříte? Trouby MORA vás přesvědčí, že umí nejen skvěle grilovat, ale mají i mnoho dalších vychytaných funkcí.

Značka MORA má v portfoliu širokou nabídku multifunkčních trub. Ta s nejširší výbavou, model VT 779 BX disponuje až 15 funkcemi, mezi které se řadí nejen grilovaní, ale i ohřívání, rychloohřev, či různé programy na pečení masa. V nabídce programů naleznete také programy na čištění, šetrné rozmrazování či eko pečení a další. Všechny programy byly vyvinuty na základě dlouhodobých zkušeností, tak aby uživatelům zajistily maximální komfort při pečení.

Pojďme se tedy společně podívat co budete k úspěšnému grilování v troubě potřebovat:

  • troubu s funkcí grilu
  • mřížka, rošt. Ten musí být před samotným grilováním opravdu čistý. Pokud běžně využíváte k pečení plechy, nebo pekáče, čas od času se stane, že na mřížce ulpí zbytky pokrmu. Ty je nutné odstranit. Lze samozřejmě využít ke grilování i plech, ale pak maso nebude opatřeno typickým mřížkováním jako z klasického grilu.
  • pokud budete grilovat sýr, nebo zeleninu je vhodné využít alobal
  • kleště, případně jiné náčiní, se kterým jste zvyklí obracet maso
  • olej, nebo pečící papír. Pokud chcete grilovat přímo na mřížce, je vhodné ji potřít olejem, aby se maso nepřichytilo. Pokud využijete plech, pak použijte pečicí papír.

Postup:

Nejprve si připravte grilovací plochu pomocí oleje, nebo vyložením pečícím papírem. U trouby MORA VT 779 BX můžete využít dva způsoby, jak grilovat. Použití grilu je možné s ventilátorem, nebo bez ventilátoru. U grilování bez ventilátoru je u všech druhů pokrmů vždy teplota na maximu a doba se liší dle toho, co grilujete. U grilování s ventilátorem, je teplota odlišná, zde ji nastavujte v rozmezí od 160 °C u kuřete, až po 220 °C u většího kusu vepřové kotlety.

Vždy je nutné grilovaný pokrm kontrolovat, to není u této trouby sebemenší problém. Díky teleskopickým výsuvům a dvojitému osvětlení uvnitř trouby ze dvou míst, budete mít vynikající přehled o připravovaném pokrmu.

Když dogrilujete, je trouba samozřejmě špinavá, stejně tak, jako by tomu bylo u grilu. S tím si ale vestavná multifunkční trouba MORA VT 779 BX snadno poradí díky speciálnímu programu na čištění trouby ECO CLEAN, který zajistí bez velké námahy vyčištění vnitřku trouby a je maximálně ohleduplný k životnímu prostředí. Tato trouba je navíc dokonale úsporná. Díky speciální izolaci a odrazovému reflexnímu sklu je nejen úsporná a ohleduplná k životnímu prostředí, ale spotřebou elektrické energie se řadí mezi nejúspornější trouby na trhu. Dosahuje energetické třídy A+.
Ale není to jen grilování, v této troubě zvládnete hravě třeba i přípravu zdravého domácího jogurtu. Bude vám k tomu stačit plnotučné mléko (ne trvanlivé) a kvalitní bílý jogurt s živou kulturou. V tomto případě využijete funkci horkého vzduchu. Jak na to, můžete zjistit zde.

MORA je PLNÁ ŽIVOTA. Spolu nám to šlape už od 1825.

Reklama