píše naše čtenářka s nickem eli.emanuela. Ale veškerý ten křik, jekot, hašteření a žádné chvíle o samotě pro regeneraci, by neměnila za nic na světě.

Dobrý den, posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Od doby, co mám děti, jsou chvíle samoty sci-fi. U prvního dítka jsem se nemohla odtrhnout, odpoutat. Když jsme měli jít třeba do divadla, chtěla jsem co 5 minut volat babičce, jestli to moje nebožátko nebrečí a nežádá si mou přítomnost, a to i když dávno spalo. :) S druhým dítkem nastal takový frmol, že pomalu nevím, co je to samota. :) Ale nevadí mi to. Sice mám okamžiky, kdy toužím po chvíli klidu, zejména, když máme za sebou pár proječených, provztekaných dní s nemocnými dětmi, které se doma nudí a rvou. Tehdy si vzpomenu si na svou známou, která v takových chvílích s nadsázkou říkala „Jó Herodes, to byl král“. :)

Dokud jsou děti malé, spokojuji se s chvílemi samoty, které si „urvu“ během dne, třeba když jdu na záchod, nebo večer, jak uložím děti a než padnu vyčerpáním. :)

Ovšem nejlepší chvíle samoty byly v přírodě. Jen tak ležet v trávě, pozorovat mraky na obloze, poslouchat zpěv ptáků, šumění stromů, vnímat teplé sluneční paprsky, ... :) Nebo jít s mým mužem procházkou lesem a loukou, držet se za ruce, nic neříkat, jen si užívat přítomnost toho druhého a krásy okolí.

Samota je někdy příjemná, ale ne napořád. Jsem šťastná, že mám svou rodinu, a i když to znamená spoustu křiku, ječení a hašteření a žádné chvíle o samotě pro mou regeneraci, neměnila bych. :)

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

Milá eli.emanuelo, to jste napsala moc krásně a myslím, že takhle to cítí většina z nás.

Text nebyl redakčně upraven

Jste rády občas samy?

  • Kam si „zalezete“? Máte svůj kout, kde je vám dobře a můžete si popřemýšlet?
  • Je to u vás doma, nebo někde v přírodě?
  • Jak často samotu vyhledáváte?
  • Je u vás chvilka „jen pro sebe“ vzácností, nebo si ji vždycky musíte prosadit?
  • Ve kterých chvílích jste nejraději sama? Jak si dokážete samotu vychutnat?
  • Čím si nejlépe pročistíte hlavu?
  • Jste spíš introvert, nebo extrovert?
  • Byla jste samotářské dítě, nebo spíš společenské, které se samoty bálo?
  • Změnila jste se, nebo ve vás kus dítěte zůstalo?

Napište mi. Na vaše příspěvky se moc těším na adrese:redakce@zena-in.cz

 

Reklama