coco

Coco Chanel udělala pro nás ženy opravdu hodně. Nejen že vymyslela spoustu nadčasových „kousků“, které se po dlouhá desetiletí stávají základními kameny našich šatníků, ale naučila nás, jak vypadat elegantně a přitom se cítit pohodlně.

Její styl „funguje“ dodnes a možná se ptáte, v čem tkví jeho kouzlo? Odpověď na tuto otázku je vlastně docela jednoduchá. Když se podíváte na dobové fotografie, na nichž Gabriele pózuje ve svých modelech, zjistíte, že by se (takřka beze změny) daly nosit i teď.

Přesně odpovídají rčení, že v jednoduchosti je krása. Chanelovský styl se při troše šikovnosti dá docela snadno napodobit. Když se budete držet několika zákonitostí, nikdy nešlápnete vedle. Budete vypadat stejně elegantně, noblesně a přitom originálně, protože vlastní kreativitě se meze nekladou.

Při vší úctě k nástupci slavné Coco, Karlu Lagerfeldovi, který stále divočeji rozvíjí hlavní chanelovské motivy, bych se držela raději při zemi. Jeho přebarvené, až exhibicionistické kreace nemají s původní Chanel nic společného. Za tato slova by mne asi módní znalci ukamenovali, ale já si za nimi stojím. Kdybych si měla vybrat současný model značky Chanel, nebo nějaký z dvacátých let, určitě bych neváhala. Hádáte dobře, že poslední trend by to určitě nebyl.

Takže má rada zní:

Inspirujte se „starou“ dobrou Chanel a zapomeňte na trendy

To ovšem neznamená, že byste měla hledat ve vintage obchodech, i když ani to nevylučuji. Chanel styl se dá sestavit z oblečení z mnoha dekád.

  • Základem je barevnost - Vlastně „nebarevnost“. Kombinace černé a bílé (nebo ještě lépe smetanové) je sázkou na jistotu. Pokud tyto barvy zrovna nemusíte, můžete je nahradit čokoládově hnědou, temně modrou a béžovou.
  • Vybírejte jednoduché střihy, které vám sedí - Nadčasové kousky, které nestárnou. Pouzdrové, lehce projmuté šaty nejlépe s rukávy. Sukně v délce, která vám sluší. Pokud jste „kalhotová“, volte rovné, nebo široké kalhoty, prostě takové, v nichž se cítíte nejlépe.
  • Materiály - Čím kvalitnější, tím lepší. Skvěle vypadají jemné struktury, jako je žoržet a krepdešín. Kombinujte je s transparentními materiály, nebo s lesklým saténem a dosáhnete úžasného účinku.

Důležitou roli hrají doplňky.

  • Šnůry perel (a nemusí být zrovna pravé), udělají opravdu hodně parády. Typický je i květ kamélie, který skvěle nahradí brož. Mašle. Pokud nejste vyloženě proti, dodají vám ženskost. Dalším důležitým doplňkem jsou řetízky, ale s těmi bych byla raději opatrná.
  • Boty a kabelky. Typicky „chanelovské“ jsou kombinované, ale jednoduchými lodičkami, nebo balerínkami nic nezkazíte. Na Chanel kabelku většina z nás asi nemá, ale to nevadí, spraví to jednoduchá kožená kabelka přes rameno, nebo psaníčko.

Podívejte se do fotogalerie. Možná by vás mohla inspirovat.

Foto: Facebook Chanel

Čtěte také

Reklama