První čtenářský příspěvek dorazil od Zdenky. Její chodský pes Black je povahy milé a vstřícné, vpravdě nekonfliktní. V tom si jsou s paničkou hodně podobní...

Jestli je někdo podobný svému psu, pak je to čtenářka Zdenka. No, posuďte samy, milé dámy...


zdenka

To je hezké téma - ráda podumám, jestli máme s naším psím klukem něco společného.
Choďáčka Blacka jsme si přivezli jen pár dnů poté, co vlčanda Dejzinka odešla běhat za Duhový most. Občas se mi zdá, jakoby její dušička se jeho prostřednictvím vrátila mezi nás. Určitě mají oba chlupáči mnoho společného, vzhledově i povahově. Jak je to ale s podobou „pán a jeho pes“ ?
Snažím se dobře vycházet s lidmi - Blekouš výborně vychází s ostatními pejsky. Má 3 roky. Venku je povětšinou navolno, dosud nikdy nezpůsobil žádný konflikt. Ke každému hafanovi se rozeběhne a očuchává, pusinkuje (zvláště čubinky). I já se ráda dávám s lidmi do řeči. Očuchávání tedy vynechávám :-)
Ráda chodím do přírody na dlouhé vycházky. V tom jsme s Blekoušem zcela zajedno. Našlapali jsme spolu už spousty kilometrů.

zdenka

Jsem ráda na zahrádce, sázím zeleninu i kytičky. Leckdo běduje, že mu pes zahradu ničí - rozhrabává, vykouše třeba i růže... Black se chová vzorně. V zahradě si najde pohodlné strategické místo, a pozoruje mě při práci (pokud si zrovna neschrupne). Když uzná, že té práce bylo už dost a je čas se jít protáhnout na procházku, nesmlouvavě mi odebere motyčku. Nejspíš by ji překousnul - tak ho radši poslechnu a jde se!
Snažím se ho učit nějaké cviky, které by mohl uplatnit na psích soutěžích a závodech. Jenže ouha. Doma nám to celkem jde, ale na soutěži se dostaví tréma ! Tak v tomhle jsme si podobní hodně! I já se hodně podceňuju a s kůží na trh chodím nerada.
A v čem si nejsme podobní vůbec? Mohl by přibrat. K jídlu se nehrne. Zato já...ne že bych se vykrmovala, to tedy ne.Ale ty kalorie se na mě nabalují, ó běda!
Ještěže mám se svým chlupatým „dítětem“ hodně důvodů k pohybu!
Víte, já tak trochu věřím na převtělování po smrti. Bez váhání bych pak chtěla být svým psem. Jedno tělo, jedna duše :-)

zdenka

Zdenka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. 7. 2012: Vy a váš pes

  • V čem se podobáte svému psu?
  • A v čem se on podobá vám?

Posílejte mi příspěvky k tomuto tématu ideálně formou příběhů, ale můžete zvolit i jinou formu, například srovnávací. Vaše texty očekávám nejpozději 2. 7. 2012 v 15.00 hodin v e-mailové schránce redakce (viz níže). Pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění a tím pádem i šanci na získání krásného kosmetického dárku, nechť je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec. A jaký dárek jsem si pro jednu z přispěvatelek připravil? Je to zmatňující tónovací péče: GARNIER BB Cream 5v1.

bb

Reklama