Také se držíte ověřené klasiky a líčíte se dennodenně prakticky pořád stejně? Víte, že řasenkou, tenkou linkou a červenou rtěnkou nikdy není co zkazit? To máte pravdu. Ale těchto šest kombinací vás může mile překvapit. Tak hurá na to!

kosm

Toužíte po změně? Ale na detox šatníku nebo nový sestřih se necítíte? Začněte zlehka - u vašeho kosmetického, „líčícího“, rituálu. Koneckonců, nic horšího se nestane, než že ho fofrem smyjete, že? Toto je šest kombinací očních stínů a rtěnek, které vás možná překvapí, rozhodně budou bavit a dozajista vás zbaví každodenní rutiny před zrcadlem.

Růžová + Červená

Vzhledem k tomu, že jsou tyto dvě barvy na vzorníku barev prakticky sousedky, jejich spojení skutečně funguje na jedničku. A to jak v módě, tak i v oblasti líčení. Růžové stíny by měly být svěží a trochu zářivé, červená rtěnka naopak nejlépe matná.

rty

Modrá + Nude

Pravda je, že modré stíny „frčely“ nejvíce v 80. letech, ale s trochou citu můžou být trendy a lichotivé i dnes. Zkuste se ale místo na stín po celém víčku spíše zaměřit na jemnou modrou linku. K dokonalosti vám pak už bude stačit rtěnka v tělovém odstínu.

kosm

Zelená + Nude

O něco jemnější varianta, než kdybyste spodní víčko orámovaly stínem modrým. A opět vsaďte na tělový odstín rtěnky a nechte oči vyniknout.

kosm

Červeno-hnědá + Červeno-hnědá

Červeno-hnědá neboli rust je přesně ten odstín, který sluší opravdu každému typu pleti. A pokud si ho dopřejete hned dvakrát, budete vypadat svěže a mladě. Vyzkoušeno!

kosm

Červeno-hnědá + broskvová

Pokud je líčení „tón v tónu“ příliš, odlehčete celý vzhled tak, že zvolíte jemnější odstín rtěnky – broskvový.

kosm

Lila + růžová

Co by to bylo za jaro a léto, kdybychom zapomněly za zářivé barvy. A šeříkově fialová v kombinaci s růžovou bude opálené pleti slušet na 100 %!

kosm

Tip blogerky Kristiny z MysticLipstick

Co se týče barev, tak v dnešní době se meze nekladou žádným kombinacím. Z výše uvedených mám nejraději kombinaci hnědých tónů s červenou a zlatou.

300

Dají se na očích vystínovat do opravdu tmavých kouřovek, nebo jen nakombinovat béžové a hnědé a k tomu použít červenou či zlatou horní linku. Případně obojí a nad sebe. S nadcházejícím jarním/letním obdobím se nemůžu dočkat růžové s fialovou a také neonově modrých a zelených barev. Pokud se bojíte používat takto výrazné stíny, doporučuji pořídit si barevné linky, které už dnes nabízí mnoho značek, a můžete jimi jen lehce ozvláštnit obyčejné denní líčení. Barevné linky vypadají skvěle i ve vnitřní spodní lince - v tuhle chvíli jsem si oblíbila světle zelenkavou a výraznou sytou modrou. Stačí pouze řasenka, jemné světlé a spíš třpytivé stíny na očích a k nim barevná vnitřní linka. Nebojte se barev, ale dbejte na správnou techniku, kvalitní produkty a jemné napojení barev - žádné půl na půl. Barvy do sebe můžete zapracovávat štětcem, ale i prstem toho lze zvládnout hodně.

Také si přečtěte:

Reklama