ociccc.jpg
Foto: Shutterstock

Pomocí světlé linky můžete nejen vytvořit iluzi větších očí, ale můžete se také zbavit unaveného vzhledu. Vizážistka Lisa Aharon pro Vogue vysvětlila, že hlavní myšlenkou je neutralizovat nebo zakrýt přirozený růžový, červený nebo tmavý tón spodní části oka. „Svým způsobem je to jako barevný korektor pro oči,“ říká.

Pokud jde o to, jaký odstín oční linky zvolit pro rozjasnění spodní části oka, Aharon říká, že záleží na tónu vaší pleti, přirozené barvě oční linky a efektu, kterého se snažíte dosáhnout. „Pro každodenní líčení upřednostňuji zastřeně bílý nebo nude odstín, který je všestrannější a jemnější než sytá bílá,“ radí s tím, že jasně bílá linka může působit více nepřirozeným dojmem. Ačkoliv na světlé pleti bude méně nápadná.

shutterstock-122999125.jpg
Foto: Shutterstock

Trik se světlou oční linkou využívá i Victoria Beckham. „Je velmi vzácné, když si celou noc pořádně odpočinu. Ale díky tomuto triku to nikdo nemusí vědět," prozradila na svém Instagramu. „Neutrální odstín vyrovná jakékoli zarudnutí podél spodních linek a rozjasní bělmo mých očí. Považuji to téměř za součást své denní rutiny péče o pleť. Pokud vynechám make-up, můžete mi věřit, že nevynechám tuhle tužku,“ dodává.

Ať už dáte přednost jemnější verzi pro každodenní nošení nebo modernímu extravagantnímu vzhledu, jeden tah světlou tužkou nebo fixem vytvoří iluzi rozzářenějších očí a ani vás to nebude stát příliš úsilí.

eye.jpg
Módní přehlídka Christian Dior Haute Couture Spring Summer 2022 / Foto: Shutterstock

Zdroje: Vogue, Instagram Victorie Beckham

Reklama