O tom, kdy je vhodné začít používat oční krém, se mezi ženami názory poměrně různí. Mnozí dermatologové tvrdí, že okolo čtyřiceti let by už měl být oční krém bohatý především na anti-age složky vyloženě nutností, nicméně začít s jeho každodenní aplikací rozhodně můžete už dříve.

Obecně je totiž známý možná trochu překvapivý fakt, že pleť začíná stárnout už okolo pětadvaceti let. Záleží tedy čistě na vás, kdy se oční krém stane součástí vaší kosmetické výbavy. Koneckonců pleť každé z nás stárne jinou rychlostí, svou podstatnou roli mají i geny, takže je na vás a vašem pocitu, kdy si oční krém pořídíte.

Když vás trápí únava

5caf3f2517620obrazek.pngPokud neřešíte tolik vrásky okolo očí, ale trpíte především na temné kruhy pod očima, které každé ráno jen horko těžko maskujete korektorem a make-upem, pořďte si oční krém, který dokáže řešit právě tenhle estetický problém. Na tmavé kruhy pod očima je jako stvořený například oční krém Bionic Eye cream plus, který snese i opravdu velmi citlivá pleť. Nepálí, neštípe, naopak příjemně chladí. Navíc pomáhá zpevnit jemnou a tenkou kůži okolo očí, takže zpomaluje i další s věkem velmi častý problém – povadající oční víčka.


Krém obsahuje celou řadu blahodárných látek, z nichž stojí za to poukázat především na glukonolakton, glycerin, vitamin A, vitamin E nebo extrakt ze zeleného čaje. Tyto látky prokazatelně obnovují buněčnou aktivitu v pleti, přispívají k jejímu rozjasnění a mnohé z nich jsou navíc osvědčenými antioxidanty.

Oční krém Bionic Eye cream plus nanášejte na dobře vyčištěnou pleť okolo očí každé ráno a večer. Na pleť příliš netlačte, nestahujte ji nevědomky dolů. Krém pomocí prstů spíše velmi opatrně vklepávejte. Ideální je použít prsteníček, protože ten vynakládá na kůži vůbec nejmenší tlak.

Toužíte-li po omlazení

5caf3f404b014obrazek.pngJestliže však patříte k ženám, jejichž kůže je od přírody tenká, proto se na ní snadno vytvářejí vrásky, vyplatí se vám investovat do očního krému, který v první řadě zpomalí projevy stárnutí. Naše doporučení má oční krém Intensive Eye Therapy určený primárně pro zralou pleť.

Krém pomáhá zpevnit povadající kůži i vyhladit jemné vrásky díky obsahu peptidů, vitaminu E, výtažkům ze švýcarských jablek, kyseliny hyaluronové a kofeinu. Poslední zmiňovaná látka navíc redukuje otoky a stejně jako předchozí krém Bionic Eye cream plus působí částečně i jako zmizík na kruhy pod očima.

Intensive Eye Therapy můžete používat ráno i večer na dobře vyčištěnou pleť a opět ho do pleti zapracovávat jen velmi citlivě, jemnými dotyky svých prstů.

Tip, jak zpomalit stárnutí

Pokud vám opravdu záleží na tom, abyste co možná nejefektivněji zpomalila přirozený proces stárnutí pleti, samozřejmě vám nezbývá, než o pleť pečovat komplexně. Kromě dalších kosmetických produktů určených ke každodenní ranní i večerní péči o pleť byste proto měla celoročně používat také krém s vysokým ochranným faktorem, ideálně s SPF 50. Za největší urychlovač stárnutí kůže totiž platí slunce, které má jak známo na svědomí tvorbu vrásek i pigmentových skvrn.
5caf3f7309d98obrazek.png

Zkuste tedy na svou pleť denně aplikovat třeba Heliocare 360° Fluid Cream SPF50+ nebo si pořiďte make-up, který už ochranu před širokou škálou záření přímo obsahuje. Přesně takovým produktem je třeba Heliocare 360° Cushion Color. Ten podle výzkumů zpomaluje tvorbu volných radikálů až o 50 % a zároveň omezuje tvorbu nežádoucí pigmentace.

Více na NEOSTRATA.CZ
5caf3f880a27bobrazek.png

Reklama