Bojíte se, aby vaše dítě nedostalo žloutenku? Pak právě teď je nejvyšší čas na očkování! Navíc nyní v dubnu můžete využít 20% slevu na očkovací látku Havrix Junior 720 Monodose pro prevenci žloutenky typu A.

Preventivní vakcinační kampaň proti žloutence typu A pro děti startuje nyní dubnu!

zloutenkyLetošní jaro bude opět ve znamení prevence proti žloutence typu A. Očkovací látka Havrix Junior 720 Monodose pro prevenci žloutenky typu A bude pro děti v období od 1. dubna do 31. května 2009 cenově zvýhodněna, a to o 20 %. Více informací naleznete na internetových stránkách www.zloutenky.cz nebo v ordinacích dětských lékařů.

„Epidemie žloutenky typu A z konce roku 2008 ukázala, že infekcí virem hepatitidy typu A mohou být ohroženy všechny věkové skupiny,“ uvedla MUDr. Ivana Kolářová, dětská lékařka z privátní ambulance v Praze 4, a dodala: „Příznaky choroby nemusí být v počátku vůbec patrné, někdy připomínají chřipku. Nemoc se tak může rozšířit i na všechny členy rodiny, kteří žijí s nemocným v úzkém kontaktu“.

V České republice je více než 1,5 milionu dětí ve věku do 15 let a většina této populace může být vůči žloutence typu A vnímavá. Plošné očkování totiž povinně zahrnuje pouze očkování proti žloutence typu B, proti žloutence typu A děti povinně očkovány nejsou. Právě děti předškolního a školního věku patří k nejvíce ohroženým, neboť častěji pobývají v kolektivech, a tak se mohou snadno nakazit jedno od druhého. Mýt si ruce nemusí stačit, účinnou ochranou před žloutenkou typu A je očkování. V rámci zpřístupnění očkování mohou rodiče pro své děti zakoupit očkovací látku Havrix 720 Junior Monodose s 20% slevou, a to v období od 1. dubna do 31. května nebo do vyprodání zásob.

Ideální je nechat děti očkovat právě v jarních měsících. Budou již chráněny během letních pobytů s rodiči v zahraničí, na táborech a sportovních akcích. Rodiče očkovaných dětí tak mohou mít jistotu, že svého potomka kompletně ochránili i proti žloutence typu A.

Vakcína bude v rámci kampaně při dodávce do lékárny či ordinace pediatra již zlevněna. Cena jedné dávky vakcíny Havrix 720 Junior Monodose by se tak pro zájemce o očkování mohla pohybovat okolo 730 Kč. K získání dlouhodobé imunity je nutné v období šesti až dvanácti měsíců po aplikaci první injekce provést přeočkování. Rodiče, kteří své děti nechali na podzim 2008 očkovat první dávkou vakcíny pro prevenci žloutenky typu A, mají nyní možnost zakoupit 2. dávku vakcíny Havrix 720 Junior Monodose výhodněji. Zdravotní pojišťovny navíc přispívají na očkování proti žloutenkám v rámci svých bonusových programů.

Podrobnější informace jsou k dispozici na webových stránkách www.zloutenky.cz. Informace vám také poskytne váš praktický dětský lékař.