Asi před dvěma lety jsem seděl na pivku a kámoška povídá: „Můj chlap mě štve, protože na mě neumí zvýšit hlas.“ Seděla tam i druhá kamarádka, a ta jí odpověděla: „Já jsem ráda, že můj manžel na mě UMÍ v tu pravou chvíli huknout.“  Já, čerstvě pochytřený studiem dr. Plzáka, jsem se tvářil, že tomu rozumím, že ta první má hodného troubu, který si nechá všechno líbit, ona je nespokojená, protože nechce mít ve vztahu takhle navrch, a naopak ta druhá asi našla, co chtěla.

Stejně to nechápu a leží mi to v hlavě. To vážně chtějí, aby po nich chlapi řvali? Jistě mi v komentářích napíšete něco ve smyslu, že chlap musí být CHLAP a musí si umět zdravě dupnout. Beru a chápu, když už je zle. Ale nechápu, proč to většina ženských žene až do krajnosti, aby chlap musel využít toho svého práva veta. Já to mám prostě jinak. Přítelkyni chci brát jako vyrovnaného partnera. Pokud nastane nějaký problém, který je ve vztahu normální a běžný, chci se s partnerkou domluvit, přistoupím i bez hádky na kompromis, který je přijatelný pro nás oba, a čekám, že tím je problém vyřešený. Není. Připadá mi to, že si ženská myslí, že dokud nezvýším hlas, může zkoušet dál, a ten kompromis leště trochu vylepšit ve svůj prospěch. Rozumné a věcné argumentování na ni nezabírá. A když ženská pokračuje hádkou a použitím jiných protivných ženských zbraní,  začnu si o ní myslet své. A pokud se to stává pravidelně, tak ze vztahu odcházím. Toto je důvod většiny mých rozchodů. Teď se vám nevyplakávám na ramínko. Tohle nakonec ublíží víc té holce než mně, protože já odcházím s pocitem, že s takhle protivnou ženskou, která se nedokáže domluvit a zkouší až do krajnosti, prostě nechci strávit zbytek života. A ona brečí a je jí to líto a chce mě zpátky...

muž

Teď z opačného konce stejné tématiky. A přeskočím od zvyšování hlasu k fyzickému násilí. Tahle historka vzbudila můj zájem o tohle téma už tenkrát. Ale musím to napsat trochu opatrněji, aby to nevzbudilo zájem Generální inspekce ozbrojených sborů. Takže: Jeden kamarád - jehož jméno si už nepamatuji a před dobou dávnou tak, že už jsou všechny případné přečiny promlčeny, sloužil na obvodním oddělení Policie ČR a u pivka mi popisoval průběh služby:

Pátek večer, cca 23.00 jeho hlídku posílá operační na prudkou hádku a podezření na domácí násilí na ulici Komenského, číslo popisné..., manželé Novotní. Když tam s kolegou přijel, ještě viděl, jak Novotný fackuje Novotnou. Udělal to, co by udělal každý normální chlap, ani by nemusel mít uniformu. Profckoval Novotného. S Novotnou sepsali všechny hlášení, výslechy, poslali ji na lékařské vyšetření. Novotného odvezli na záchytku, odevzdali vyšetřovatelům spis a mysleli si, že mají hotovo... Ten příběh by měl podle mě pokračovat tak, že ona odejde za maminkou, sestrou nebo do nějakého azylového domu, rozvedou se a je pokoj. Omyl. On na záchytce vystřízliví, cestou domů koupí pugét růží, doma odprosí na kolenou, naslibuje hory doly. Ona v pondělí příjde na stanici, že „Nedává souhlas s trestním stíháním osoby blízké“. Páteční šichta v hajzlu. Další pátek, stejná posádka v autě a ve vysílačce „Javor 113, jeďte Komenského ulice, manželé Novotní. Novotná stihla zavolat, že ji manžel chce zmlátit.“ To už neletěl jako kameň na majáky přes celé město, ale taky se neflákal a svižně dojel na místo. Novotného už nefackoval, a protože minule cestou na záchytku pokecali, tak mu povídá: „Jozéf, dáme dneska pouta v klidu?“ Josef Novotný souhlasí... S Novotnou sepíše hlášení, výslech, pošle ji na lékařské ošetření, odevzdá spis vyšetřovatelům, ale už čeká, že Novotná v pondělí zase přijde, že to stahuje. Další pátek: „Javor 113, jeďte Komenského ulice...“ „Ty vole, to je taková pi.a!“ ...vyjádří vaše pocity nahlas kolega. Takové páry jsou na dvacetitisícovém městě asi tři.

A teď z mého pohledu. Manželé Novotní by v pátek večer neměli chodit na pivo a na skleničku. Nesvědčí to jejich vztahu. Když už ON je takový debil, že se nechá vydráždit a sáhne pro fyzické násilí, nechápu, proč se ONA neodstěhuje a neopustí ho. Měla příbuzné a v tom městě byla poradna i městská ubytovna pro nejhorší variantu. Proč si to tedy ONA nechává líbit? Ono jí to nevadí? Nechápu! Napadají mě prostě ty nejneuvěřitelnější vysvětlení: Masochismus? Nebo je to prostě jednodušší si občas nechat dát facku a mít od chlapa zaplacené složenky?  Nebo je úplně blbá a pokaždé uvěří jeho slibům, že to už nikdy neudělá?

Já beru ženské jako stejně inteligentní bytosti, se stejnými právy, mnohdy se stejným platem... Proč vyhledávají tu submisivnější pozici ve vztahu? Aby pak mohly zkoušet celý svůj repertoár zbraňových systémů? To je to tak baví? Tohle mi, dámy, prosím, zkuste vysvětlit.

Peca79

Čtěte také:

Reklama