IMG-3609.jpg
Foto: Tomáš Lichnovský

Jo tak tuhle věcičku bych si od Ježíška nechal líbit, to můžu propálit klidně hned na úvod. Nový strojek Braun Series 9 Pro s modelovým označením 9477cc je jedním z nejlepších planžetových strojků na trhu, za což vděčí kombinaci hned několika břitů, sonickému vibrování a perfektnímu zpracování. Holt Němci umí.

Tak pojďme na to. Mačkám hlavní tlačítko, strojek začíná bzučet a na vnitřní straně se objevil indikátor stavu akumulátoru…

Čtyři holicí elementy, jeden zastřihovač

Když se podíváte zblízka na hlavu strojku, uvidíte, že se skládá ze čtyř různých částí. Na začátku a na konci je mřížka s názvem OptiFoil, která zachytí i to nejjemnější jednodenní strniště – údajně už rašící vousy o délce 0,05 mm. O něco delší vousy podebere a zastřihne sekce ProLift a s těmi nejdelšími vousy (nebo vlasy v oblasti kotlet) si poradí sekce nazvaná Direct&Cut.

cl1.jpg
Foto: Tomáš Lichnovský

Kromě toho lze z rukojeti strojku vysunout ještě speciální zastřihovač, který jsem já osobně použil pro zastřižení „ostrůvku“ pod dolním rtem. Ale určitě by se s ním krásně tvaroval i knír nebo už zmíněné kotlety. Perfektně hladkému oholení pomáhají ještě sonické vibrace, takže strojek v provozu výrazně bzučí. Dá se říct, že při holení jsem si vychutnal i jemnou masáž tváří. Příjemné.

Holí na sucho i s pěnou, je plně vodotěsný

Na planžetových strojcích máme my – kluci – rádi to, že se dají použít i na sucho, tedy bez gelu nebo pěny. Abych nasimuloval průměrně líného jedince, zvolil jsem právě holení bez použití jakéhokoliv změkčovače vousů. A opravdu, Braunovi 9477cc to vůbec nevadilo. Nezaznamenal jsem žádné trhání nebo tahání za vousy, všechno proběhlo bezbolestně, snad i díky deklarovaným 40 000 kmitů za minutu.

cl3.jpg
Foto: Tomáš Lichnovský

Delší vousy při holení odpadávají do umyvadla (vždyť jo, já to po sobě uklidím!) a ty jemnější zůstávají pod planžetou, takže je potřeba ji odjistit a vymýt. Stačí hlavu po obou stranách stisknout a sundat krytku. Pořezání nehrozí, protože zastřihovací mechanismus a břity jsou ukryté hluboko uvnitř. No a pak už jen všechno včetně vodotěsného strojku proplachuju pod vodou.

cl4.jpg
Foto: Tomáš Lichnovský

Pardon, ještě jsem zapomněl na jednu věc… Celá hlava strojku je pohyblivá, tedy pokud jí to dovolíte zlatým aretačním tlačítkem z vnitřní strany strojku. Pokud ho přepnete do opačné polohy, můžete si hlavu „zarazit“ v jednom z pěti úhlů.

Rozměry, hmotnost, výdrž? Bez výhrad

Kromě všech těch supr tupr zastřihovačů a technologií oceňuju taky kompaktní rozměry strojku. Na délku má 20 cm, široký je 6 cm a výška odpovídá i s prohnutím nějakým 5 cm, takže dobře padne do každé ruky (řekl bych). Fajn je i hmotnost 205 gramů, protože pro jistou manipulaci a přesné vedení linií musí strojek něco vážit. Moc příjemný je pogumovaný hřbet strojku.

Výrobce uvádí, že strojek vydrží na jedno nabití až 60 minut holení. Tak dlouho jsem se sice neholil, ale nemám důvod tomu nevěřit. Na krabici se zároveň píše, že na jedno nabití vydrží až 6 týdnů, takže jsem si to spočítal… Šedesát minut děleno čtyřiceti dvěma dny (šest týdnů) se rovná asi 1,5. Takže každý den se váš manža nebo příťa může holit cca 1,5 minuty po dobu 6 týdnů bez nabíjení. Vau.

K luxusnímu strojku luxusní příslušenství

Ale opravdu luxusní. Kromě nabíjecího adaptéru jsem v krabici našel krásné cestovní pouzdro a bytelnou dokovací stanici. Pouzdro se jmenuje „PowerCase“, protože je v něm integrovaný akumulátor, který dokáže strojek nabít na 30 minut provozu. (Takže na dovo vám strojek vydrží 60 minut, pak šlus, dobijete ho z pouzdra a máte dalších 30 min.) Uvnitř najdete štěteček na základní údržbu.

cl5.jpg
Foto: Tomáš Lichnovský

O pořádný „servis“ se postará dokovací stanice. Není to jen obyčejný stojánek; uvnitř se nachází nádržka se speciální kapalinou pro čištění, dezinfekci a promazání holicí hlavy, takzvané 5v1 SmartCare Center. Jakmile strojek umístíte do žlábku stanice (připojené do zásuvky) a zmáčknete tlačítko, spustí se za tlumeného hučení a čvachtání údržba strojku. V mém případě trvala cca minutu a po vytažení strojek hezky zavoněl po citrónu.

Dárek, který ho vystřelí z gatí

Za hlavní výhody planžetového strojku Braun 9477cc Series 9 Pro považuju jeho snadné používání a téměř dokonalé oholení. Kombinace čtyř zastřihovačů a sonických vibrací v mém případě fungovala velice dobře, a to mám spíše husté a tvrdé vousy. Oproti klasickým žiletkovým strojkům je fajn, že nemusíte stále dokupovat nové břity, ale jak asi tušíte, je nutná počáteční investice.

Cena této novinky není nejnižší, ale dostanete za ni jeden z nejlepších, ne-li úplně nejlepší planžetový strojek na trhu, kvalitní cestovní box a dokovací stanici s čističkou. Pokud jste, dámy/ženy/dívky, dočetly až sem, můžu vám potvrdit, že takový strojek zcela jistě ocení každý muž. Asi takhle… Už pro něj máte vánoční dárek? Protože tohle by ho vystřelilo z gatí. 

cl6.jpg
Foto: Tomáš Lichnovský

Holicí strojek Braun Series 9 Pro si můžete zakoupit na bodylovers.cz.

logo.jpg

Čtěte také:

Reklama