63e3972c6661bblobid0.jpg

I když bývá svátek svatého Valentýna mnohými zatracován jako cosi komerčního, jeho historie ve skutečnosti sahá hluboko do minulosti a je opředena množstvím legend. Nejznámější vypráví o biskupovi, jež i přes zákaz sňatků vydaný Claudiem II. oddával tajně zamilované páry. Císař však jeho činy odhalil a nechal jej 14. února 269 popravit. Dnes naštěstí něco takového řešit nemusíme. Kdo má vztah, měl by si lásku projevovat co nejčastěji a nečekat na konkrétní den. Na druhou stranu, proč svátek nevyužít k nějakému výjimečnému projevu svého citu.

Oči častou klamou

Co nám však navodí pocit zamilovanosti, je to oslnivý vzhled partnera, jeho chování nebo snad něco zcela jiného? Každého zřejmě první napadne, že nám protějšek musí tzv. padnout do oka. Samozřejmě, vzhled je důležitý, ačkoliv nutně nestojí na první místě. Vzájemná přitažlivost pramení z určitého porozumění – smysl pro humor, podobné životní hodnoty a zájmy, pocit pohody a bezpečí, který s partnerem pociťujeme a další „ingredience“ jsou tím, na čem stojí opravdu pevné vztahy. Ruku na srdce, kolikrát se vám už stalo, že protějšek vám připadal podle vzhledu dokonalý, ale kouzlo pominulo, když promluvil. Takže vnitřní krása by měla vždy stát nad tou vnější, fyzický vzhled se totiž s postupem času mění, charakter příliš ne.

Nos odhalí, co zraku unikne

63e396c121a22obrazek.jpgNěkdy se necháme i tak vzhledem oslnit, ale něco přeci jen nějak nevoní a pouhým parfémem to není. Náš nos podle mnohých reaguje na partnerovy feromony. Čich je velice intenzivní smysl, díky němuž vnímáme, co je očím skryto. V našem mozku se nejrůznější odéry ukládají a spojují s určitou emocí. Máme-li propojený s vůní nějaký intenzivní prožitek či osobu, vybaví se nám pokaždé, když danou vůni ucítíme. Pokud nevěříte, zavřete oči a přivoňte si třeba k tričku partnera. Jaké pocity to ve vás vyvolává? Existují dokonce studie prokazující, že lidé měli klidnější spánek, když cítili vůni svého partnera.

Ačkoliv přirozenou vůni v dnešní době zpravidla překrývají parfémy či kolínské, tak i ty na každém člověku voní jinak. Výběr správné vůně tedy může probudit zájem, vášeň či romantickou náladu, což s blížícím se svátkem sv. Valentýna jistě oceníte. Flirt plný smyslnosti rozehrajete zcela určitě s parfémovanou vodou Love Potion Sensual Ruby od Oriflame. Svůdná vůně červeného ovoce v náruči květin a cedrového dřeva s kapkou rubínové čokolády uzavřená ve flakonu kopírujícím ženské křivky slibuje cestu do ráje. Stačí jemně navonět a vyvoláte v partnerovi touhu vás láskou sníst. No řekněte, není to dokonalý valentýnský dárek, ať už od partnera nebo udělejte klidně radost sama sobě. Protože láska k sobě samotnému je stejně důležitá jako ta k ostatním lidem.

Dobré jídlo utužuje vztahy

Když už jsme trochu nakousli téma týkající se jídla, ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Dobré jídlo prokazatelně zvyšuje hladinu různých hormonů včetně těch, které způsobují dobrou náladu a pocit štěstí. Jestliže si tyto pocity pak spojíme s člověkem, s ním jídlo sdílíme nebo kdo nám jej připravil, vzájemné pouto se utužuje. Pokud tedy partnerovi připravíte valentýnské překvapení v podobě společné večeře, do níž ještě navíc zakomponujete 63e396f03c42bobrazek.jpgsuroviny působící jako afrodiziakum, o krásné chvíle máte postaráno. Kdo by tápal, tak afrodiziakálními účinky oplývají například jahody, granátové jablko, krevety, chřest, celer nebo i čokoláda. Co ji třeba přidat do dezertu, a ještě se zahalit do její vůně díky parfémované vodě obsahující její akordy. Tato cesta smyslného objevování vás bude bavit.

Parfémovaná voda Oriflame Love Potion Sensual Ruby

Odhalte svou smyslnost s omamnou vůní, díky níž budete k nakousnutí. V Oriflame Love Potion Sensual Ruby sehrávají květiny milostnou serenádu spolu s kandovaným červeným ovocem, vše ještě korunují romantické akordy rubínových kakaových bobů. Nechte je naplno rozeznít, když obejmou vaše ženské křivky, jimiž je inspirován i flakon. V jeho barvě se odráží jemná ruby čokoláda a samotná láska. Každá kapka této vůně flirtuje s okolím i vašimi vlastními touhami, smysly zbystří a vydají se na cestu do ráje. Valentýn se blíží, tak si jej oslaďte. Obdarujte třeba samu sebe, vždyť je důležité mít se ráda.

K dostání na e-shopu www.oriflame.cz