jste zvědavé, co pozouhodného a nezapomenutelného se přihodilo naší čtenářce s nickem chave80? Pak není nic jednoduššího, než si přečíst její příspěvek

 Napíšu vám historku, která se sice týká brýlí slunečních, ale nezapomenu na to nikdy v životě a ty oči cítím ještě dnes, jak pálí. Jako malá jsem brýle nosila, dokonce jsem byla na operaci s okem, ale jen co to bylo možné, nasadila jsem čočky a nosím pouze brýle sluneční.

 Když jsem studovala pedagogickou školu, měla jsem zaměření na TV, tak jsme každý rok jezdili lyžovat. Jelikož jsem do 19 let stála na lyžích asi třikrát v životě dohromady, měla jsme hrůzu z prvního lyžáku a ještě se jelo do Krkonoš, což ve mně budilo respekt. Samozřejmě se mělo nabalit vše potřebné k lyžování a ještě nás třídní upozorňoval, ať nezapomeneme krém a sluneční brýle.

Já, amatér a laik co se lyžování a hor týče, jsem se na krém vykašlala, měla jsem jen indulonu, kterou mažu všechno a vzala si jen sluneční brýle, kdyby nááhodou, ale že si je dám, jsem nepočítala. No,a jako na potvoru bylo krásně a svítilo sluníčko hned první a druhý den. Já, velká frajerka jsem si vyrazila bez brýlí a nenamazaná. Všichni brýle měli a ředitel se mě zeptal, kde je mám, ať mažu pro ně, tak říkám, že dnes to nějak zvládnu a jelo se.

Večer mi bylo ještě fajn, nic nenasvědčovalo ranní katastrofě. Ráno jsem vstala a jak jsem otvírala oči, viděla jsem-neviděla jsem tmu a štříbrné hvězdičky, vstala jsem, pořád tma a motala jsem se .

Začla jsem histericky řvát, že jsem slepá, půl chaty přiběhlo, co se děje, všichni mi říkali, že vypadám hrozně, že mám oči opuchlé jak ropucha a zbarvené do fialovo-ruda. Bylo to strašné, oči tekly, pálily...rozmazaně jsme viděla až po obědě, dávala jsem si studené obklady a ležela. Nemohla jsem ven, nemohla jsem moc na světlo, nemohla jsem se dívat na televizi ...prostě nic. Na druhý den už to bylo o málo lepší, třetí den zas o něco lepší a lyžovat jsem šla až ten poslední den, a to naštětstí sluníčko asi vyslyšelo a nesvítilo.

Pohled na mě byl hrozný, jako bych se utkala s někým v ringu a bez slunečních brýlí nechodím ven ani teď, když mrzne a svítí sluníčko. Tehdy se mi to stalo poprvé v životě, ale horské sluníčko umí potrápit nás, nepřipravené.


chave80

Milá chave80, jak se říká: „komu není rady...“Ale jinak je to moc ěkná příhoda a poučení pro všechny, nejen pro vás

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s brýlemi vy, milé ženy-in? Podělíte se s námi také o své zkušenosti?

  • Nosíte brýle na dálku nebo na blízko?
  • Máte brýle odmalička, nebo jste je začala nosit až v dospělosti.
  • Jak jste se s brýlemi vyrovnávala? Zvykla jste si, nebo vás stále obtěžují?
  • Kolikatery brýle máte?
  • Našla jste si obroučky, které vám sluší? Vypadáte dokonce v brýlích lépe, než bez nich?
  • Jak často brýle obměňujete?
  • Máte nějakou příhodu s brýlemi? Už jste je třeba usilovně hledala a měla je na hlavě?
  • Pošlete nám fotku, jak vám to sluší v brýlích?

Na vaše obrýlené příspěvky se moc těším na adrese:redakce@zena-in.cz

Reklama