Máte rádi českou kuchyni? Patříte mezi milovníky omáček, jako je dobrý guláš, dáte si s chutí šťavnatou krkovičku? Pěkně propečenou, nebo plnou dobré šťávy? Nedovedete si představit svůj jídelníček bez našich klasických jídel, která vařila vaše babička i maminka? Tak je pojďte s námi ochutnat a otestovat! Máme pro vás dva zajímavé tipy na recepty od Maggi Nápady!

Pokud se zapojíte do naší soutěže, můžete vyhrát balíček s novinkami, které budete moci hned ochutnat! Příprava je velmi jednoduchá a výsledek je skvělý! Budeme rádi, když nám napíšete, jak vám novinky chutnaly, nejen vám, ale také vašim blízkým, pro které doma vaříte. Pokud se nestanete výherkyní, pak si můžete novinky od Maggi Nápady Šťavnatý guláš a Šťavnatá krkovička na pivě koupit sama a vyzkoušet! Uvidíte, že vás nezklamou a váš oběd či večeře bude chutnat všem!

Jaké jsou novinky, které vám chceme představit?

Maggi Nápady Šťavnatý guláš

MaggiOlíbený guláš budete mít díky Maggi Šťavnatému guláši na stole za chviličku.

 Místo hodin strávených u sporáku a hledání správné kombinace koření jednoduše vezmete očištěné hovězí maso nakrájené na kostky, vložíte do pečícího sáčku spolu s 2 polévkovými lžícemi oleje a směsí koření Šťavnatý guláš a dáte péct. Guláš se s Maggi stává záležitostí rychlého a čistého vaření, jehož výsledek zachutná všem. Recept je samozřejmě bez přídavku glutamanu sodného a konzervantů.

Maggi Nápady Šťavnatá krkovička na pivě

MaggiPatříte k milovníkům České kuchyně – šťavnaté maso a k tomu pivečko?

Potom musíte vyzkoušet nové Maggi Nápady, které z této kuchyně vycházejí Šťavnatou krkovičku na pivě. Postup je velmi jednoduchý - vepřovou krkovičku nejdříve nakrájíte na plátky, slaninku na nudličky a vložíte do pečícího sáčku, přilijte 150 ml dobrého českého piva. To vše doplníte směsí koření ze sáčku Maggi a dáte péct. Krkovička nikdy nechutnala lépe. Recept je samozřejmě bez přídavku glutamanu sodného a konzervantů.

Více najdete na stránkách http://maggi.cz/Katalog-vyrobku/Napady/Maggi-Napady-Stavnate-kure.aspx

Téma česká kuchyně:  Těšte se na další články o guláši, české kuchyni, budeme rádi, když se do tématu zapojíte i svými postřehy a recepty!

Reklama