Chcete ochutnat pravý skotský haggis, poslechnout si nádhernou živou hudbu a pak vytrávit při tradičních tancích? Za těmito zážitky se nemusíte vydávat až do Skotska, bohatě postačí navštívit jihomoravskou metropoli, která hostí letošní Burns Night.

Zajímáte se o Skotsko? Pokud ano, jistě víte, co je to haggis - ano, je to skotské národní jídlo z ovčích vnitřností, sádla, cibule, koření, soli, ovesných vloček a ječné krupice, který se vaří v ovčím žaludku (s trochou nadsázky - a každý pravověrný Skot by mě za to přirovnání nejspíš uzemnil - je to takové skotské jelito). Tento pokrm nesmí chybět na žádné pořádné skotské oslavě. A nebude tedy chybět ani na Burns Night - brněnské slavnosti na počest skotského básníka Roberta Burnse. A že to bude oslava pořádná, nebude se zde jen hodovat, ale můžete si i zakřepčit, či se jen zaposlouchat do divokých skotských melodií.

Kdy, kde a za kolik?

Pro značný úspěch předchozích ročníků proběhne letošní Burns Night ve velkém sále na Sýpce v brněnských Medlánkách. Od pěti hodin bude slavnostní večeře s tradičním průběhem a pro ty, kteří si na haggis přece jen netroufají, bude od osmi hodin ceilidh (zábava s hudbou a tancem) s Mikem Scottem a kapelou Alastair. Vstupenky jsou k dispozici ve dvou variantách: na celý večer včetně večeře (380 Kč), nebo pouze na tradiční tancovačku (180 Kč). Předprodej je na e-mailu: hanka@skotskypes.cz či telefonu: 605 255 930. Vzhledem k objednávce haggisu ze Skotska bude prodej vstupenek s večeří ukončen v sobotu 14. 1. 2012, kdy bude třeba, aby byly platby již odeslány. Lístky na tancovačku však budou v prodeji až do vyprodání.

  • Kdy? 21. 1. 2012 od 17:00
  • Kde? Sýpka, Kytnerova 1, Brno - Medlánky
  • Za kolik? bez haggisu 180 Kč, s haggisem 380 Kč

Co tam budu dělat?

Burns Night je akce, na které si zábavu najde skutečně každý. Kromě zajímavé a skutečně exotické večeře je připraven bohatý kulturní program a v mezičase je možné diskutovat se spolustolovníky, z nichž značnou část tvoří zajímaví zahraniční hosté. Následující taneční zábava je vhodná i pro úplné začátečníky a tanečníky v každém věku. Pro ty, kteří preferují klidnější program, hraje skupina Alastair vedená známým fenomenálním houslistou Alastairem Edwardsem.

Skotsko ještě nikdy nebylo tak blízko!

gablik

Reklama