Obliba moravských růžových vín stoupá a není se čemu divit. Díky klimatickým podmínkám jsou totiž naše růžová vína příjemně šťavnatá, svěží a krásně pitelná. Proto si je zamilovala především mladá generace, pro kterou růžové víno symbolizuje ideální jarní pohodu plnou lásky a příjemně strávených chvil. A přesně takové je i růžové víno z Vinařství Ludwig, které se může pít nejen samotné, ale hodí se i do nejrůznějších koktejlů či střiků.

„Česká republika je jednou z nejlepších poloh na světě pro výrobu růžových vín. Vína dosahuji zajímavých aromat typu červeného ovoce, jako jsou třeba maliny, jahody, třešně či červený rybíz. Chuť růžových vín se navíc vyznačuje vzácnou harmonií a mimořádnou svěžestí. Proto mohou naše rosé sloužit jako aperitiv, společenská či gastronomická vína,“ vysvětluje nový vedoucí sklepního hospodářství společnosti Vinařství Ludwig ing. Kamil Průdek.

LudwigVinařství Ludwig pěstuje révu a připravuje vína v oblasti Modrých hor, která je ideální lokalitou především pro modré odrůdy. A právě tato vína - ať už jsou připravena jako růžová či červená - patří mezi nejzajímavější produkty Vinařství Ludwig. „Terroir Modrých hor je naprosto ojedinělý a nikde jinde se u nás nepěstuje takové zastoupení modrých odrůd jako právě zde. Je to dáno především specifickými mikroklimatickými podmínkami, neboť se jedná o nejteplejší a nejsušší prostředí v republice, které umožňuje dosáhnout ideální vyzrálosti modrých hroznů. Velkou roli zde ovšem hrají i půdní podmínky Modrých hor, tedy naváté a naplavené spraše, jež mají výrazný vliv na extraktivní profil červených vín,“ vysvětluje ing. Průdek z Vinařství Ludwig, jejichž vinařství sídlí doslova uprostřed Modrých hor, ve slavné vinařské obci Bořetice.

A jaká vína najdete v letošní nabídce? Za zmínku stojí například velmi zajímavá Frankovka rosé 2012, která je jako jedno z mála růžových vín zařazena do apelačního systému VOC Modré Hory, či unikátní Rosé Ludwig XX, připravené netradičně jako cuvée dvou odrůd, a sice Rulandského modrého a Zweigeltrebe. Obě vína jsou krásně svěží a zaujmou i příjemnou kyselinou. Mezi novinkami vinařství Ludwig vyniká také zajímavé červené cuvée Ludwig XX připravené z odrůd Svatovavřinecké a Zweigeltrebe, které má krásnou granátovou barvu a plnou, extraktivní chuť obohacenou výraznými tříslovinami. Pokud hledáte ideální víno k letnímu grilování, budou cuvée Ludwig XX skvělou volbou. Milovníkům přírodně sladkých vín pak můžeme doporučit lahodné a voňavé ledové víno z edice Ludwig Gold, tentokrát z Ryzlink vlašský ročníku 2007.

Více informací najdete na stránkách www.vinnesklepy.cz

Reklama